durere la glezna lui achile

21-06-2011
Lavinia92
Nu este medic/terapeut
Lavinia92
Buna seara!

Ma numesc Penes Georgiana si fac atletism de 5 ani. In luna februarie mi-a aparut o durere in zona tendonului lui achile.Cred ca am purtat incaltaminte mica, iar eu am continuat sa alerg, chiar daca durerile erau din ce in ce mai mari. Am umflatura de 4 luni. Am facut pauza 2 luni si am facut tarepie de 2 ori cu laser si curenti ionizare, dar durerea e tot mare...parca chiar mai mare uneori si umflatura nu a scazut.. Am fost consultata de 3 medici: 1 de specialitate de la centru de medicina sportiva si 2 nespecializati, ce mi-au dat antiimflamatoare, iar cel de specializare nimic concret. Va rog sa-mi spuneti ce as putea face mai departe si la ce medic ortoped as putea veni, de preferat in Bucuresti.


Va multumesc!

O seara buna!
1 comentarii
0
22-06-2011, ora 00:28
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Doar un consult clinic specializat, atent si competent va putea elucida diagnosticul.
Cel mai adesea este vorba despre un sindrom de suprasolicitare sportiva, ce determina o tendinopatie (o suferinta a tendonului), iar orice procedeu de fizioterapie si orice antiinflamator este total inutil.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tendinita ahiliana (leziunea la tendonul lui Ahile) - primul ajutor
  •