durere intercostala dreapta

23-08-2009
danapop
Nu este medic/terapeut
danapop
Buna ziua!
As vrea sa va rog sa-mi dati un sfat :de multe ori la trezire dimineata am dureri in partea dreapta sub coaste...sant si suspecta de diabet si hipotiroidism.stiti cumva ce anume provoaca aceste dereglari?splina, pancreas, bila si cam ce analize ar trebui sa-mi fac detaliate?mentionez ca la ultimele analize doctora spunea ca nu am nimik la ficat si daca se poate imi puteti face si dumneavoastra o interpretare a analizelor?in momentul de fata inca imi fac analizele pt tiroida si saptamana viitoare voi face niste teste de toleranta la glucoza deoarece glicemia iese buna pe nemancate...cam 110...Multumesc din suflet pentru timpul acordat citirii acestui mesaj si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra!
Toate cel bune, Dana!
2 comentarii
0
24-08-2009, ora 18:25
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
De obicei aceste dureri sunt legate de colecist- evident ca nu se poate raspunde cu certitudine online la o astfel de intrebare, dar in primul rand trebuie facuta o echografie abdominala ptr colecist.
0
28-08-2009, ora 07:21
danapop
Nu este medic/terapeut
danapop
Buna dimineata!Daca imi puteti acorda 2 min spunandu-mi ce inseamana aceste valori care ies din intervalul de referinta..multumesc din suflet!
MCV 96.0
RDW 14.5
PDW 18.7
MPV 10.6
EO 0.122
MO 0.565
EO% 1.40
GLUCOZA SERICA 108
SI VA MAI ROG A IMI SPUNE DACA PT O ANALIZA DE COAGULARE A SANGELUI CONTEAZA FAPTUL CA IAU GINKO BILOBA?MULTUMESC DIN SUFLET PT TIMPUL ACORDAT SI MULTA SANATATE, DANA!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.