durere ingrozitoare

21-10-2009
elenutza_elenutza
Nu este medic/terapeut
elenutza_elenutza
Buna seara. Am si eu o problema destul de grea.Miercurea trecuta a inceput sa ma doara o masea cu tot cu cap si tampla. Mi s a spus ca este o infectie si mi s a prescris antibiotic. Sambata dupa 3 zile de antibiotic Rovamicin a mai aparut o problema. Mi a amortit jumatate din buza si toata partea pana la masea. Luni dimineata m am prezentat la stomatolog unde mi s a spus ca amorteala provine de la infectia care s a extind la tot maxilarul. Mi s a facut extractie la maseaua cu pricina si gata.Dna doctor mi a spus ca dupa vreo 2 zile amorteala va disparea si nici nu voi mai avea dureri si m a tot intrebat dak am avut umflatura la masea, ceea ce nu am avut. Acum este iar miercuri si nu e nici o schimbare, dureri groaznice si buza e inca amortita si umflata, in schimb ma dor si dintii acum si locul unde s a facut extractia. Stie cineva ce se intampla oare? Este insuportabil. Reusesc sa rezist doar cu calmante care au efect in jur de 3 sau 4 ore. Maine oricum ma voi prezenta din nou la medic si voi cere si o radiografie pentru ca as vrea sa stiu ce se intampla. Pana atunci dak este cineva care ar putea sa imi dea vreun sfat in legatura cu ceea ce se intampla in cazul meu v as fi foarte recunoscatoare. Va multumesc. O seara placuta!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul