durere infernala de masea

24-12-2009
Craciun Sandica
Nu este medic/terapeut
Craciun Sandica
am cred vreo sapt de cand ma doare maseaua...am fost la dentist mi-a desfundat canalele...si mi-a spus ca din cand in cand sa mai trag din masea infectia ca ma va durea p mom si imi va trece...ce-i drept a avut dreptate...ma doare si-mi si trece...dar ma doare atunci cand imi e lumea mai draga...o durere de o simt pana in varful degetelor de la picioare...e insuportabila...mi-a spus sa ast sa treaca sarbatorile dupa care sa ma duc la extractie...sincer imi era frica inainte de dentist...dara cum abia ast sa ma duc la extractie...sfatuiesc p toata luma...duceti-va la dentist din timp...e mult mai bn decat sa aj sa nu-si mai faca efectul nici cele mai tari medicamente. va multumesc
6 comentarii
0
25-12-2009, ora 00:44
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Poate o fi zis sa tragi LA masea si tu ai inteles gresit :)
Lasind gluma la o parte, e vb de o infectie la radacina, poate nu ar strica sa iei un antibiotic (ampicilina sau augmentin) pina mergi la dentist pentru solutia finala.
0
25-12-2009, ora 11:42
Craciun Sandica
Nu este medic/terapeut
Craciun Sandica
pai iau niste antibiotice...dar tot ma doare...nu mai pot...ma enerveaza ca ma lasa durerea si e atat de bn...ma obisnuiesc asa cateva min si dupa ma ia cate o durere de-mi vine sa ma tavalesc p jos...NU MAI POT.pt durere mi-a dat nurofen forte.dar nu-i asa de bun...adica nu simt niciu efect...:((...
0
25-12-2009, ora 16:46
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Poti incerca si cu alt antiinflamator mai puternic, gen ketonal
depinde ce antibiotic iei.Cele pe care ti le-am scris sint indicate in infectii dentare.Daca iei altele se poate sa nu aibe efect
0
25-12-2009, ora 23:30
Craciun Sandica
Nu este medic/terapeut
Craciun Sandica
mi-a dat amoxicilina antibiotice si nurofen forte pt durere dar n-are niciun efect...si mai i-au eu p langa astea ceforan si m-ai dau cateodata cu spray lidocain se numeste si-mi amorteste pt cateva min poate chiar si o jum de ora...nici nu stiu ce sa mai fac ca m-am saturat de pastile, de durere...abia ast sa o scot...si mai am cateva de tratat ca nu le-am tratat la timp din cauza ca mi-a fost frica de cand ma stiu de dentist...si mare prostie am faqt...ca acum am numai nopti albe si zile negre din cauza dureri...
0
26-12-2009, ora 19:51
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Amoxicilina e buna.
Ce sa zic... pina la urma tot zeama de cleste o sa fie cea mai buna.Si nu mai intirzia pt. ca risti alte complicatii (daca maseaua e sus... sinuzita)
0
27-12-2009, ora 14:50
Craciun Sandica
Nu este medic/terapeut
Craciun Sandica
pai p mn ma doare cea de jos...si de la ea ma doare si cea de sus...mai exact ma doare toata partea stanga...cred ca nu e durere mai mare decat cea de masea...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •