durere in zona anala

17-03-2015
mystretz
Nu este medic/terapeut
mystretz
Buna seara. in primul rand imi cer scuze daca nu am postat in aria potrivita dar nu am putut sa imi dau seama unde sa pun intrebarea mea asa ca daca e unde nu trebuie rog un moderator sa mute unde trebuie.
Deci sa revin la problema mea care este cam stanjenitoare... De vreo 2 zile am o durere in zona anala (mai exact la fesa stanga la partea care se atinge de cea dreapta ) si oarecum sub piele. Mentionez ca e o durere destul de mare care imi da dificultati de a sta in pozitia de sezut. Zona respectiva unde ma doare nu e mai mare de 2-3 cm si e usor rosiatica si la atingere se simte cam ca un cos din acela sub piele dar mare..
ceva sfaturi va rog ? :D
3 comentarii
0
18-03-2015, ora 07:07
mystretz
Nu este medic/terapeut
mystretz
revin... acum portiunea aia rosie si durereroasa s-a transformat intr-un fel de cos dar uriassi foarte foarte dureros.. imi poate zice cineva daca sunt hemoroizi ? la nevoie pun si poza
0
19-03-2015, ora 15:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pot fi hemoroizi sau neg de virus HPV sau...

Da si tu un Search pe Google dupa pozele lor si vezi daca asta ai.

Revino cu raspuns.
0
19-04-2015, ora 01:57
mystretz
Nu este medic/terapeut
mystretz
am si uitat de asta... treaba sa rezolvat la 1 zi de la ultima postare. se pare ca era un furung sau cum ii zice variantei urise a unui cos care s-a spart singur cand m-am asezat dimineata pe scaun sa beau cafeaua si l-am stors bine de tot si dezinfectat timp de 3-4 ori pe zi 2 zile si a trecut.. adeveru ca m-a lasat cu o gaura in plus ce e drept dar am scapat de el. Multumesc clara totusi pentru initiativa de a ma ajuta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: