durere in umarul stang

12-01-2011
gabriela-22
Nu este medic/terapeut
gabriela-22
buna seara.ma numesc gabriela si am 28 ani.in seara aceasta m-am simtit tare rau si nu stiu de ce.ma doare in umarul stg mai degraba intre umar si inima, apoi imi este ffff frig, tremur tot.imi amorteste mana stg, nu f tare.dupa ma doare stomacul.aici sus la nivelul pieptului.tin sa mentionez ca durerea este ca o crampa, dupa care ma lasa.acum de exemplu imi este cald, sunt rosie la fata.am trecut printr-o perioada ffffffff stresanta si dificila.am plans ff mult si am fost f suparata.ceea ce mi se intampla ma sperie f tare.am citit multe pe net despre infarct si angina-ma sperie si mai tare si ma face sa imi fie si mai rau.nu stiu ce poate fi.imi este fff frica.eu imi amintesc ca acum 2 ani am avut aceleasi simptome, numai ca nu ma mai durea si stomacul.stiu ca atunci au cedat aceste crize la trat cu calciu si mag.am uitat sa mentionez ca am carcei la gat si imi simt cateodata buza tremurand.oare sa fie spasmofilie?multumesc din suflet celor ce pot sa imi dea vreun sfat.am uitat sa spun ca am facut ekg si ecocardiograma mult timp in urma, dar era totul ok.se poate sa se fi declansat acum vreo boala la inima?va multumesc.
1 comentarii
0
13-02-2011, ora 20:33
mada26
Nu este medic/terapeut
mada26
buna seara!ar fi bine sa mergi sa la medicul de familie in principiu si sa ii spui ce probleme ai!te rog sa ne ti la curent cu ceea ce ti se mai intampla.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.