durere in umar

13-11-2009
ELENA-CARMELA
Nu este medic/terapeut
ELENA-CARMELA
Buna seara,
De 2 luni ma doare umarul drept pe partea care dorm mai mult, am dureri mai mult seara si noaptea am citit undeva ca reumatismul este dureros seara cind trec de la rece la mai cald ? nu pot face miscari cu mina in sus, de 2 luni an ridicat un dupap care l-am pus pe umarul drept, a inceput sa ma doara dar putin si dupa o sapatamina mai mutt nu imi puteam pune mina pe masa de 2 saptamini a mai disparut din durere dar mina nu o pot misca in sus parca ma retine ceva de umar daca imi fortez sa o ridic in sus ma doare mai tare, an luat aspirina 2 la zi imi ia din durere dar nu de tot, de 10 ani sint in menopauza am luat calciu cu vit D3 2 ori pe an, am spondeloza cervicala veche ma mai doare cite o data, pina acum nu am simtit dureri la articulatii..
Va multumes mult.
2 comentarii
0
14-11-2009, ora 10:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pina nu va prezentati la un medic reumatolog care sa va dea de facut niste analize specifice (de sange, radiografii, analiza pentru osteoporoza), nu puteti sti in mod sigur care este cauza pentru a va trata. Trebuie sa faceti tratamentul specific bolii. Aspirina nu prea e pentru durerile de umar.
0
07-09-2011, ora 05:46
mituica
Nu este medic/terapeut
mituica
Buna dimineata.Am 35 ani si m-am trezit intr-o dimineata cu o durere cumplita la umarul drept fara a face efort in ziua precedenta si fara a mai avea probleme de genul asta cu vreo articulatie, de obicei dorm pe partea dreapta si in noaptea respectiva fiind cald am cam transpirat, durerea o simt exact in rotundul umarului, acum aplic crema Sindolor local si iau pastile tador sa-mi mai aline durerea dar nu are efect decat trei patru ore mai alina putin de pot sa mai dorm in rest durerile persista constant, am problema asta de trei zile, ce tratament mi-ati recomanda sau ce trebuie sa fac sa scap de durerile astea insuportabile?
MULTUMESC!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.