durere in spate, partea stanga

09-08-2010
andrei123456789
Nu este medic/terapeut
andrei123456789
Buna seara. Am sa trec direct la problema pe care o am.Cam de 2 zile am observat o oarecare durere in spate, partea stanga.Durerea apare atunci cand fac mai mult efort, sau cand am emotii si inima incepe sa bata mai tare.Nu stiu de la ce poate sa fie, si ma ingrijoreaza foarte tare.Tin sa mentionez ca uneori, inima imi bate foarte tare, si nu stiu de la ce.Am o problema si cu respiratia:sunt infundat pe nas majoritatea timpului si din cand in cad apare un nod in gat, foarte deranjant.Pentru problema aceasta am consultat medicul, iar acesta mi-a dat Vibrocil(picaturi nazale) si aerius(pastile), si mi-a spus ca daca nu o sa dispara nodul din gat si nasul infundat, o sa fac analize.Pana acum nu vad nici o ameliorare a acestei situatii. Va multumesc, si astept un raspuns cat mai rapid.
3 comentarii
0
09-08-2010, ora 22:44
unombun
Nu este medic/terapeut
unombun
.mai mult ca sigur ca durerea se trage de la coloana...si eu am avut asemenea probleme...
0
10-08-2010, ora 00:55
andrei123456789
Nu este medic/terapeut
andrei123456789
hmm...este adevarat ca petrec mult timp pe scaun, in fata calculatorului...dar nu stiu ce sa zic.si doctorul de familie e in concediu saptamana asta...daca imi poti spune mai detaliat ce ai patit?
0
10-08-2010, ora 05:44
unombun
Nu este medic/terapeut
unombun
...am avut o durere de spate-umar-mana...toate pe partea stanga.dupa investigatii la spital am aflat ca toate se trageau de la o deplasare de 1mm intre inelul 4 si 5 de la coloana...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •