durere in piept

24-09-2015
mergean
Nu este medic/terapeut
mergean
Buna ziua de aprox un an am dureri in piept ma inteapa inima si cateodata dureri in capul pieptului.am fost la medic de 2 ori analize de sange ekg toate sunt normale doctora mia zis ca sunt prea emotiv si retras.am 17 ani sunt baiat nu beau fumez nu sunt obez.nam cazuri innfamilie cu boli de inima.ce credeti as putea avea vreo carenta de magneziu sau ceva avand in vedere ca in ultimul timp am crampe musculare si dureri articulare.am si colon iritabil de circa 2 ani
4 comentarii
0
24-09-2015, ora 23:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si durerile si colonul iritabil sunt simptome de anxietate. Fa-ti un test de anxietate pe net si daca iese pozitiv mergi la un psiholog.
Pt durerile articulare vezi sa nu ai vreo infectie pe undeva.
0
25-09-2015, ora 22:59
mergean
Nu este medic/terapeut
mergean
Multumesc pentru sfat.sper sa fie de la anxietate deoarece ma tot gandesc la durerinsinsunt ingrozit de faptul ca pot face un infarct
0
25-09-2015, ora 23:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Gandul ca puteti face un infarct este specific anxietatii. Nu veti face nici un infarct. Mergeti la psihiatru si psiholog si informati-va despre boala dv.
0
26-09-2015, ora 21:04
Ema Stoicovici
Nu este medic/terapeut
Ema Stoicovici
"Atunci cand esti mort, nu stii ca esti mort. E greu doar pentru ceilalti. La fel si cand esti prost..." - Philippe Geluck - Pune mana pe "Gramatica limbii romane", deschide-o, ia-o de la inceput, nu omite niciun capitol si, vei simti miracolul... :)))! Crede-ma, e captivanta, plina de "chestii interesante"...! Vei uita de dureri si, evident iti va trece anxietatea...! No offence! :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •