durere in partea stanga superioara a abdomenului

26-05-2015
dayanag
Nu este medic/terapeut
dayanag
Buna ziua. De o saptamana si ceva am o durere in partea stanga abdominala superioara, am mai avut astfel de dureri in special toamna. Am gastrita si acum vreo doua saptamani cred ca am iritat stomacul cu tot felul de macaruri nesanatoase. Gazele de asemenea nu le elimin din stomac. Am tot luat spasmomen si espumisan plus pansament pt stomac, ceai si un regim alimentar dar inca persista durerea. Sunt zile in care ma doare cand ma trezesc si pe parcursul zilei imi mai trece. Acum cateva zile imi trecuse insa mi-am pus un supozitor cu diclofenac si m-a luat din nou.Am baut si ceaiuri gastrice. durerea este persistenta ca o jena undeva in partea de sus sub coaste, cand merg spre exemplu simt ca ma tine ceva, sunt si un pic balonata. Arsuri nu am, si nici nu am avut, foarte rar am arsuri. La ultimul ecograf bila mi-a iesit cu mal, in rest toate au fost ok.Ce sfat imi dati. Va multumesc. Alte simptome nu am, greata, stare de voma, temperatura
5 comentarii
0
27-05-2015, ora 16:16
Terapeut Carmen Meresz
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, TIMISOARA
Terapeut Carmen Meresz
Buna ziua,
Durerea poate fi cauzata de imflamarea colonului in flexia splenica(in stanga sub coasta), flexia hepatica(in dreapta sub coasta)sau de o gastrita.
Puteti face un test de biorezonanta sau o termografie pentru a vedea exact care este cauza durerii.
Sanatate!
0
27-05-2015, ora 20:35
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cele doua investigatii sunt foarte bune.
Eu le-as combina si cu o ecografie abdominala.
Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
27-05-2015, ora 22:38
dayanag
Nu este medic/terapeut
dayanag
Va multumesc frumos
0
28-05-2015, ora 16:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
O ecografie generala abdominala ati facut ?
0
28-05-2015, ora 21:24
Terapeut Carmen Meresz
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, TIMISOARA
Terapeut Carmen Meresz
Cu multa placere!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: