durere in partea stanga a pelvisului

06-11-2008
londra
Nu este medic/terapeut
londra
de aproape 2 saptamani am dureri inghinale in partea stanga si pe picior.Apoi in interior, ca si cum ar fi durere la ovar.Acum am dureri si sub brat care coboara pe brat pana la degete.NU am ganglioni inflamati, nici inghinal nici in axila.Stau in Londra, am fost la medic, mi-au luat test din urina, mi-a iesit infectie si mi-au prescris NITROFURANTOIN ptr 7 zile.Durerile au continuat, am fost din nou, mi s-au luat iar teste din urina, nu am mai avut infectie, mi-au luat temperatura era 37 cu 5, mi-au palpat ganglionii, mi-au testat reactiile senzoriale la picioare, la coate, nu aveam nimic.Mi s-a dat 2 tb de codeina momentan si o reteta ptr 7 zile, dar am vomitat la 3 ore de la administrare si nu am mai luat.Mi s-a spus ca ar fi o infectie mica si din cauza asta sistemul limfocitar ar fi afectat, sau poate e nervul sciatic?!nu mi-au facut analize sau ecograf ptr ca nu sunt inca inscrisa la un medic de familie si pana atunci nu stiu ce sa fac.Sunt speriata ptr ca ma gandesc sa nu se agraveze pana reusesc sa fac analizele.Va rog da-ti-mi un indiciu ce ar putea fi.MULTUMESC FRUMOS
2 comentarii
0
06-11-2008, ora 18:18
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ia-ti de la farmacie Bactrim 20 comprimate {iei un cp. dimineata si unul seara ] si Tramadol de 50 mg pentru durere [ doua pastile pe zi e suficient ].In tot acest timp inscrie-te acolo la un medic de familie si cere sa faci o ecografie abdomino-pelvina si analize. Trebuie luat in considerare tot ce tine de partea stanga a corpului tau.Ori ai o infectie renala mai serioasa, ori ai probleme cu ovarul, un inceput de hernie etc...Medicii de acolo nu ti-au dat nici o explicatie concreta ?Codeina pentru ce ti-au dat-o?
0
07-11-2008, ora 16:32
londra
Nu este medic/terapeut
londra
multumesc frumos ptr raspuns.Medicii de aici nu sunt bine pregatiti si testeaza multe alte tratamente pana recomanda antibiotice sau alte analize.Codeina mi-au dat-o ptr durere, asa pe ghicite sa vada daca imi trec simptomele intr-o saptamana, dar nu am lut-o ptr ca am vomitat, erau f.tari.De ceva timp nici pofta de mancare nu am si am senzatie de greata in permanenta si ameteli.Luni incerc sa ma inscriu la medic si sa vad ce analize reusesc sa-i cer ca nu prea corespund cu alea din romania si se numesc altfel.Daca ar fi fost o infectie la rinichi s-a vindecat cu nitrofurantoin nu?ptr ca am repetat testul la urina si nu a mai reiesit infectie.Zic si eu, ca nu mai stiu la ce sa ma gandesc, am facut obsesie ca m-am saturat de aceste simptome.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: