durere in partea stanga a abdomenului sus

17-08-2009
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
Buna, am 50, am si eu o problema.Acum cateva saptamani m-am trezit cu o jena in partea stanga a abdomenului. de atunci in fiecare dimineata am o durere care dupa o perioada de timp imi trecea si de atunci am ramas fara si pofta de mancare.De asemenea de o saptamana aceste durere care o simt la inceput in mijlocul abdomenului apoi trece in partea stanga sub splina si am si o senzatie de jena in deptul bilei, au devenit foarte intense tot dimineata dupa ce ma scol si care de asemena dupa cateva ore trec.dar perioada de trecere a devenit mai mare adica dureaza cateva ore bune.In toata aceasta perioada simt o sete foarte puternica si de asemenea ma scol si cu gura cleiaoasa si catedoata si alba si nu am nici pofta de mancare. si din cauza asta am si slabit.Am fost la doctor si mi-a dat ceva pastile zicandu-mi ca sa-r putea sa fie o gastrita.dar nu au nici un efect durereile sunt din ce in ce mai puternice dimineata.Va roa sa-mi da-ti si mie o sugestie cam ce ar putea fi si ce analize ar trebui sa fac.
33 comentarii 12 Înainte ›
0
17-08-2009, ora 23:26
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna, duceti-va imediat la un medic homeopat cu experienta, chiar daca este intr-un alt oras, homeopatia va poate vindeca cu mare usurinta, simptomele dvoastra sunt foarte clare si pt. medic va fi usor de gasit remediul potrivit care functioneaza fara efecte adverse spre comparatie cu medicina clasica.
Doctorii nu sunt in stare sa vindece asa ceva iar analizele nu va aduc nimic atata vreme cat nu exista medicamente pt. a vindeca asa ceva. Succes !
0
17-08-2009, ora 23:36
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
multumesc pentru sugestie, dar dupa parerea dvs.cam ce problema as avea ?
0
17-08-2009, ora 23:42
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultati un medic unternist pt analize amanuntite. Ecografie abdominala, endoscopie digestiva si tratament adecvat. Aveti unele probleme biliare, hepatice si de colon. Dupa ce aflati diagnosticul concret puteti consulta ce medic doriti, de la fitoterapeut, pana la homeopat cu toate ca nu cred ca va poate ajuta cu ceva homeopatul, dar fitoterapeutul cu ajutorul unor ceaiuri si a unor medicamente naturiste va poate trata! Alegerea va apartine!



Multa sanatate si toate cele bune;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
17-08-2009, ora 23:47
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu conteaza ce aveti. Nu se poate spune cu siguranta de aveti numai din cele relatate mai sus.
In homeopatie nu trebuie insa stiut ce boala sau afectiune este, remediile se dau exclusiv dupa simptomele pacientului. (gzura cleioasa, sete puternica, durere in partea stanga, etc).
0
17-08-2009, ora 23:48
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
repet: unui medic homepat nu ii trebuie nici un fel de analize cum crede Nick si alti..
0
17-08-2009, ora 23:49
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
multumesc.am sa ma duc la doctor sa vad ce analize sa fac.Culmea este ca atunci cand ajung la programare la doctor asa cum a fost la inceput nu aveam nici o durere si am prezentat eu acele simtome dar cand m-a consultat nu a gasit nimic la palpare si de aceea a inceput cu acele medicamente.era medic gastroentorolog. sper ca la urmatoarea vizita ma va trimite sa fac si niste analize.multumesc oricum si o sa va tin la curent.
0
17-08-2009, ora 23:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ati avut probleme sufletesti inainte de apartita acestor simptome ?
Obisnuiti sa beti bauturi reci ?
Va referiti la limba alba ?
0
17-08-2009, ora 23:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Unui MEDIC adevarat iti trebuiesc analize medicale, pt ca NU este atotstiutor. Evident ca va trebuie niste analize care sa va edifice cu privire la existenta unei afectiuni, cu atat mai mult cu cat spuneti ca sunt momente cand durerile dispar de la sine sau cand se agraveaza la fel de repede pe cat dispar.
Va recomand si sacroterapia (terapia prin rugaciune si post). Dumnezeu este foarte bun si va va ajuta daca va veti ruga cu credinta si iubire!


Multa sanatate si aveti grija de dumneavoastra!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
18-08-2009, ora 00:01
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
daca va reveriti la probleme stresate da, , sunt ceva stresata.dar nu beau bauturi reci si limba alba nu este mereu ci doar cateodata.astazi de exemplu dupa ce mi-a trecut acele crize din partea stanga si dreapta am mancat un iard din frigider si imediat mi-a aparut limba alba.sa fie ca l-am mancat rece din figider pe stomacul gol?oricum sugestia dvs.cu homeopatul nu pot pentru ca in aceasta perioada sunt intr-o tara in care nu se vindeca bolile decat la mediculnormal si cu medicamente fara ceaiuri si homeopat. Aici oamnei nu cred ca bolile se vindeca cu ceaiuri si decat prin medicamente.Oricum multumesc scarface pentru sugesti.
0
18-08-2009, ora 00:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Imi cer scuze pt greselile gramaticale din mesajele de mai sus, m-am grabit!
Consultati medicul si totul va fi bine si ganditi pozitiv!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
18-08-2009, ora 00:11
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
multumesc nick pentru sugestii.asa o sa fac.si de la mine scuze pentru greseli de scriere
0
18-08-2009, ora 00:34
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cu multa placere! Dvs. sunteti libera sa faceti ce doriti, cu riscul de a dezvolta reactii adverse...asta este...omul cat traieste trebuie sa sufere pt greselile pe care le face! Important este sa creada in Dumnezeu, sa incerce sa nu mai faca greseli, sa-si iubeasca semenii si sa gandeasca pozitiv!

Va doresc tot binele din lume!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
18-08-2009, ora 00:57
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
rina: dupa cum am banuit din primele simptome se pare ca aveti intradevar o problema cu splina care este legata si de digestie si de limba alba cu sensibilitate la rece. Chiar banuiesc si remediul de care ati avea nevoie.
Evitati tot ce este rece, o sa va faca bine !
In ce tara va aflati ?
In general medici homeopati si farmacii homeopate sunt peste tot chiar daca cei mai multi oameni din aceea tara nu folosesc asa ceva.
0
18-08-2009, ora 01:16
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
pentru scarface:in USA sunt acum si cam ce credeti ca remediu ar fi?durerile acelea insuportabile dimineata sa fie de la splina ?ce ar putea sa se fi intamplat ?ma gandeam sa nu fie si de la pancreas sau colon.oricum multumesc pentru raspuns.
0
18-08-2009, ora 12:30
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai si in SUA sunt zeci de mii de homeopati iar remediile le gasiti la farmacii sau online.

Problema este ca un medic homeopat trebuie sa va gaseassca remediul necesar, de aceea cautati in cartea de telefon un medic homeopat in orasul dvoastra, faceti o consultatie la el si acela va poate ajuta.

Pentru a afla remediul potrivit este nevoie de o anamneza, cateodata este f. simplu de gasit remediul potrivit si se poate vindeca boala dupa numai cateva granule, cateodata dificil si altadata foarte dificil, si necesita chiar mai multe incercari caci oamenii din ziua de azi nu mai au simptome clare si simple din cauza nenumaratelor boli si suprimiri ale bolilor cu vaccine si medicamente.

In cazul dumneavoastra insa nu pare dificil.

Splina este un organ extrem de important dar destul de necunoscut si ignorat de catre medici, nu este de mirare ca nu gasesc mai nimic la ea, caci nici nu cauta in cele mai multe cazuri.
Puteti avea bineinteles probleme si altundeva.

Ce alte simptome mai aveti ? Aveti frica de ceva (inaltime, locuri inchise) ?
0
18-08-2009, ora 12:53
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pana ajungeti sa va vindecati ar trebui sa evitati:
- tot ce este rece, mai ales apa rece
- mancarea rece, mancati numai mancare calduta si gatita
- cereale crude (muesli) si tot ce este greu de digerat
- toate cruditatile, salata, legumele gatite, pana si fructele gatite
- laptele, cascavalul, castravetii, ceapa cruda

In plus beti des ceai de salvie si ceai de fenicul, caldut. Mancati des scortisoara pe paine.
Puneti in mancare mereu cam o lingurita de otet NATURAL asa incat sa nu i se simta gustul in mancare, otetul ajuta la digestia mai usoara a mancarii si da caldura stomacului si splinei.

Un pic rosu de vin fiert diluat ulterior cu apa si baut caldut da caldura stomacului, si mai bine cand fiert cu ceva scortisoara in el.

Cititi aici despre remedii naturiste pt. boli de stomac si splina si despre alimentatia sanatoasa care aste
extrem de importanta la boli digestive.
http://www.leacuri.net/index-Dateien/hildegard.htm
0
18-08-2009, ora 18:41
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
.Intradevar imi este cam frica de inaltime, de locuri inchise oricum evit foarte mult asa stau intr-o incapere cu foarte multi oameni de aesemenea sunt si o fire cam emotiva si pun foarte mult suflet in tot ceea ce fac si de asemenea si sufar foarte mult daca am o problema de oricare fel.Am sa tin cont si de sfaturile dvs.privind regimul care mi l-ati scris.
Oricum am sa o fac si analize la sange si o ecografie abdominala si poate se vede ceva acolo.Am sa va tin la curent cu toti, inca odata va multumesc la toti care mi-au dat sfaturi si asta m-a facut sa ma simt un pic mai bine macar mintal daca fizic inca nu. Sanatate la toti.
0
18-08-2009, ora 19:56
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ok, va stiu remediul deja care o sa va vindece. Analizele si doctorii nu au cum sa va ajute la ce aveti, daca nu ma credeti o sa vedeti. Va arat de unde sa cumparati remediul si cum sa-l folositi. Este simplu.
Va scriu din nou de abia pe seara europeana..
0
18-08-2009, ora 22:29
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Rina: remediul necesar pt. vindecare este "Argentum nitricum" in dilutia CH200.
Se suge o singura granula daca este de marimea unui bob de piper si daca sunt mai mici doua sau trei.
Se ia numai o singura data ! O sa va vindece cu mare probabilitate.

Se ia separat de mancare, se evita laptele, cafeaua, otetul, iutelile pt. cel putin 3-4 zile, cu cat mai mult cu atat mai bine. Si daca se poate in ziua in care a fost luat cat mai putina sare.

Intrebati la o farmacie homeopata in oras la dumneavoastra sau il puteti comanda mai jos in internet:


Costa ca. 7 dolari canadieni ( 80 de granule.)
Va duceti la "single remedies" unde bagati in masca de cautare "argentum nitricum" care o sa-l arate si alegeti potency 200CH si forma "multidose tube"

Daca tot comandati cumparati-va si Calcium carbonicum, Magnesium phosphoricum, Sulfur si Nux vomica in potenta CH30, niste remedii universale care va vor trrebui din cand in cand si pt. ficat si bila Carduus Marianus in dilutia CH30.

Spuneti-mi efectul de la Argentum nitricum dupa 1-2 zile daca faceti ce v-am spus.

Cauza boli vine de la intoxicatie cu argint pe care medicii nu au cum sa o depisteze, de aceea si neputinta lor in acest caz.

Succes.
0
18-08-2009, ora 23:17
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
interesant ce-mi spune-ti.imediat cum mi-ati scris acel remediu mi-am adus aminte ca inainte de veni aici am fost in bucuresti la un cabinet homeopatie si mi-am luat aici ce mi-a prescris dansa.printre ele acum am citit si ce mi-ati zis dvs.Din pacate nu mai am granulele ci numai reteta si modul de a lua aceste granule.Multumesc pebtru sfat si am sa caut aici in oras daca intradevar este vreo farmacie homeopata si am sa iau.Sper ca voi gasi.
0
18-08-2009, ora 23:33
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
Va scriu din nou cu o alta chestie care am observat ca mi se intampla cand incep acele dureri si stomac umbat in mijlocul abdomenului si apoi se lasa pe partea stanga.Intr-o astfel de crica care am avut-o de durere am asezat mainile pe abdomen si am observat ca aorta abdominala palpita foarte tare.am citit pe undeva ca daca ai avea aneurism abdominal astea ar fi simptomele dureri abdominale si sa simti palpitatia aortei.Mentionez ca sunt si foarte slaba si cred ca poate ar fi colonul care este cu aer care apasa pe aorta si de aceea o simt?Deoarece dupa ce trece acea criza nu se mai simte aceea palpitatie.tare mult as vrea daca cineva a avut aceste simptome sa-mi spuan si mie ce ar putea fi.Mie tare frica sa nu fie vreun aneurism abdominal
0
18-08-2009, ora 23:52
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna Rina:

Faptul ca un alt homeopat v-a prescris acelasi remediu nu este o intamplare, simptomele dvoastra sunt foarte clare si tipice pt acest remediu si chiar si un homeopat novice l-ar gasi imediat.
Imbalonare, dureri burta care se duc pe stanga, frica de inaltime, claustrofobie, anxietati, etc, sunt simptomele tipice. Cateodata intalnesc 5-6 paciente la rand care au nevoie de acest remediu.

La acest remediu exista sute de simptome. Insa indiferent de numele lor si ce simtiti, daca remediul
se potriveste si asa se pare, mai ales la fobii, care sunt cel mai important esimptome si ceva f. tipic pt argentum se va vindeca probabil si simptomul acesta cu simtitul aortei.
Este normal ca in timp de criza sa simtiti mai multe.
Daca se vindeca crizele si restul o sa se vindece poate si restul.
In orice caz o sa va pierdeti si anexietatile in cea mai mare parte dupa ce remediul si-a facut efectul.
Nu va faceti acum griji de pomana, acestea vin din cauza boli si nu sunt motiv de ingrijorare !
La doctor sau homeopat va puteti duce oricand.

Remediul o sa va ia bola "cu mana" in cateva zile ! Faceti cat mai repede rost de el, cred ca are efect destul si in potenta CH30 daca nu il gasiti la farmacie in 200.

Dar cauza acestor anxietati cat si dezvoltarea simptomelor acestui remediu am descoperit ca este o trauma in copilarie, un accident, un pericol prin care ati trecut, pierderea parintilor, o teama destul de mare prin care a trecut pacientul.

Este asa si in cazul dvoastra ?
0
20-08-2009, ora 17:14
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
Buna Scarface,
am cautat asa cum mi-ati spus dvs.un medic homeopat aici in acest ras si in imprejurimi dar se pare ca in aceasta zone nu sunt cabinete homeopate, am sa caut o farmacie online si am sa incer sa cuimpar ce mi-ati spus.Acela cu simtitul aortei nu este chiar asa un simptom ci chiar o simt dar se poate sa fie si de la starile de anxietate care le am si asta imi dau palpitati la inima si in acelasi timp se poate ca si aorta sa-si mareasca presiunea si atunci o simt la plapare cand incep acele crize de dureri de burta.
Imi aduc aminte ca am fost la acel medic homeopat inainte de a veni aici doearece aveam o teama de a ma urca in avion si altele si pe de alta parte si plecand intr-o tara total necunoscuta si de aceea mi-a dat acel argentum.Nu stiu daca mi-a folosit dar intradevar nu am avut nici o teama in avion si se pare ca a mers acel medicament. Se poate ca si acum am unele stari de teama de boala, ca nu stiu ce am si de ce dureaza de cam mult timp, tatal meu a murit la cam aceasi varsta care o am eu acum si de cancer la stomac, eu am aceleasi probleme ca el si asta ma face mereu sa ma gandesc ca daca si eu am cancer la stomac ca tata si ca am sa mor si eu la aceasta varsta si multe altele.Multumesc inca o data ca mai ma linistiti dvs.si poate nu sunt chair asa de bolnava cum imi inchipui eu.
0
21-08-2009, ora 11:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu-ti face griji de cancer. Cancerul nu se mosteneste de fapt ci se face din cauza starilor sufletesti, a conflictelor si problemelo sufletesti.
Argentum nitricum este cu siguranta remediul tau si te va ajuta enorm, se potriveste perfect.

Daca iti sti remediul nu mai iti trebuie medic homeopat caci tot pe acesta ti.l va da si el...
Cumpara cat mai repede remediul caci teama de boala (ca si teama de inaltime) este iara ceva tipic pt. acest remediu si va disparea dupa ce l-ai luat impreuna cu restul de simptome.
Iti faci griji numai ca esti bolnava si nu ca grijile sunt intemeiate...

Dilutia 200 insa s-ar putea sa nu fie destul de mare pt. a-ti vindeca anxieteta interioara adanca si s-ar putea ca mai tarziu sa ai nevoie de o dilultie mai inalta (M10, adica 10000) pe care o gasesti la un medic homeopat in USA (suni pe unul si rogi sa-ti vanda 2 globule contra cost)

sau o poti cumpara din Anglia, in forma de granule tub de 4 g


Pt. moment insa si dilutia 200 luata odata sau de cateva ori va face minuni.
0
21-08-2009, ora 14:34
rina59
Nu este medic/terapeut
rina59
Multumesc.M-ai mai linistit, sti cum este atunci cand esti bolnava psihicul este la pamant si iti faci fel de fel ganduri si vezi numai rau in viata ta de acum dinainte si ai impresia ca nu te vei face niciodata bine.Mi-am scris acum aceasta farmacie ca am cautat-o si eu si am vazut ca nu mai este scrisa si incerc sa cumpar aceste medicamente.Am sa scriu daca au avut efecte.sper sa aiba ca imi dau seama ca nu poti trai in asemenea stare anii care ti-au mai ramas.
0
21-08-2009, ora 23:20
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna Rina,

remediul o sa-si faca efectul cu siguranta ! Pt. asta imi bag chiar si mana-n foc !
0
22-08-2009, ora 00:56
zgry
Nu este medic/terapeut
zgry
As dori si eu sfatul unui medic.Problema mea este aproximativ apropiata cu a doamnei care a inceput aceasta postare.M- am dus la medic deoarece aveam dureri abdominale.Initial credeam ca e de la fiere.Am facut ecografie unde mi s a spus ca nu e nimic in neregula cu ea insa am splina marita 132 mm sau ceva de genu.Am facut si analize de sange unde mi au iesit toate in regula mai putin eusofinele care sunt un pic crescute.Am fost suspectata de giardia dar am facut deja 2 analize coproparazitologice si acestea au iesit in regula.Nu mai am pofta de mancare si durerea abdominala este predominanta in partea stanga si de vreo 2 zile ma doare chiar si spatele.Astept un raspuns va rog mult
0
22-08-2009, ora 10:56
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
@zgury: Ce alte simptome mai aveti in mod detaliat ? (Imbalonare, acid, nervozitate, fobii, etc, etc etc etc ).
0
22-08-2009, ora 12:04
zgry
Nu este medic/terapeut
zgry
Sunt trista de ceva timp, pur si simplu ma trezesc dimineata fara niciun chef.Sunt si nervoasa dar nu as pune asta pe seama durerii de stomac deoarece sunt o fire colerica. Fobii am, dar am de cand sunt copil, mi-e frica de ace si de caini foarte tare.Recent cand am fost la analizele de sange, asistenta nu a crezut ca imi este frica de ace si s-a speriat cand mi s-a facut rau.Inca ceva, anul acesta a fost unul foarte stresant pentru mine, intrucat am dat examenul de bacalaureat.De asemenea pana sa imi pierd pofta de mancare, obisnuiam sa mananc mult si eram foarte pofticioasa, astfel ca dupa aproape fiecare masa aveam dureri abdominale.Precizez ca nu sunt supraponderala, 1, 72 m 58 kg
0
22-08-2009, ora 23:08
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
@zgry: consulta un medic homeopat care practica exclusiv homeopatia clasica si vei vedea ca te poate ajuta foarte rapid si eficient, mai ales ca esti tanara. Ai cateva simptome rare care fac gasirea remediului mult mai usoara decat simptomele comune si ai nevoie de niste dilutii homeopate mai inalte pe care nu
le poti gasi la farmacie si numai la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns
33 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •