durere in partea stanga a abdomenului

01-04-2012
wniktw
Nu este medic/terapeut
wniktw
Deci ma durea in partea stanga a abdomenului jos cand mergeam repede sau mai rar si cand mergeam prin casa incet si din cand in cand si in dreapta si m.am gandit ca e apendicita m.am dus la salvare intr.o zi cand ma durea tare m.au dus la spital mi.au facut toate analizele si cica sunt, , mai sanatos ca un cal, , :)) ce oameni... totusi durerea continua sa apara cand fac eforturi mari nu ma doare pe loc dar dupa cateva ore incepe sa ma doara in stanga daca merg si daca apas pe abdomen ma doare si mai tare... stie cnv ce poate sa fie? sa nu ma trimiteti la doctor iar ca ii iau la bataie
1 comentarii
0
02-04-2012, ora 12:42
musaraf
Identitate neconfirmată
musaraf
Buna ziua. Cateva cauze pentru durerea de abdomen din partea stanga. Poate fi de la rinichi - nisip sau piatra, se vede la ecografie abdominala, daca nu v-au facut deja la urgente. Poate fi de la splina, care in mode normal se contracta si poate sa doara in timpul efortului - dar atunci durerea ar fi in stanga mai sus. Poate fi de la peretele abdominal (muschi), daca sunt in dezechilibru cei din stanga fata de cei din dreapta, din cauza programului de exercitii.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.