durere in partea stanga sub coaste si unerori si in partea dreapta

27-08-2008
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
de aproximativ o luna am o durere in partea stanga sub coaste si uneori simt si unele intepaturi in aceiasi zona dar in partea dreapata?
si mi se inegreste si argintu sa aibe vreo legatura cu durerile acestea.deoarece eu port de 20 de ani argint si nu am patit-o pana acum.
lantisorul care mi se inegreste este argint si il curat inainte de al purta dar in maxim 6 ore se inegreste tot...
5 comentarii
0
28-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
fa-ti analizele complete la un laborator particular control amanuntit la un doctor internist pancreas splina ficat si fiere si in cazul cand apendicul nu a fost operat si a apendicitei (!!!!!!!!!!) .Si chestia cu argintul este o vorba din popor sau un sfat din batrani care nu este de nebagat in seama pentru ca ei aveau mai mult cap ca noi si poate constitui un semnal de alarma.
0
11-09-2008, ora 00:00
Pitagora
Nu este medic/terapeut
Pitagora
danutza, durerea este exact unde se termina coastele sau putin sub ele? S-ar putea sa fie splina.. Ai observat o intetire a durerii la efort?
0
12-09-2008, ora 00:00
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
da sub coaste si am mai doare si al efort cateodata am si un gust ffff amar in gura si greata si totusi se pare ca cu fierea nu am nimik
0
12-09-2008, ora 00:00
Pitagora
Nu este medic/terapeut
Pitagora
Din ce descri tu, este vorba de splina. Mergi la medicul de familie si ia-ti o trimitere la un medic internist pentru o ecografie abdominala. Ii explici lui intocmai ce te doare, fara retineri. Sa ne spui ce ai rezolvat!
0
10-10-2009, ora 13:08
anamaria1987
Nu este medic/terapeut
anamaria1987
buna ma numesc ana si am 22 ani si am dureri in partea stanga sub coaste, am fost operata acum 2 luni de ampeticita si de fiere, si acum a inceput sa am dureri in stanga, si ma inteapa si inima oare sa fie din cauza operatiei si e ceva trecator, sau o fi de la splina sau pancreas, mentionez ca fumez dar cate 2-3 tigari pe zi de cand mam operat.Mie frica sa nu am ceva la pancreas sau splina.Nu am avut probleme niciodata in partea stanga.multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.