durere in gat

27-12-2009
vlad118
Nu este medic/terapeut
vlad118
Buna ziua! Am si eu o problema cu gatul. Foarte frecvent ma doare nu cand inghit ci e o durere care persista, deranjanta. La un moment dat limba imi devenise maro si facandu-mi un SNF nu a iesit pozitiv la candidoza si nici la streptococ aureus. Cu toate astea am fost si la medicul ORL care mi-a prescris tantum pentru facut gargara si fluconazol cu vitamina A. Limba si-a revenit la normal dar durerea de gat persista in continuare. Cand ies afara si e frig pe langa acest simptom parca simt si ceva intepaturi in urechi. S-a intamplat chiar sa ascult mai mult timp muzica la casti si sa inceapa sa ma doara. Nu stiu ce poate fi dar sper ca nu ceva grav. Precizez ca fumez in cantitati reduse (10 tigari pe zi max). Daca stie cineva ce ar putea fi as fi recunoscator. Multumesc!
1 comentarii
0
23-01-2010, ora 17:21
vlad118
Nu este medic/terapeut
vlad118
Chiar nu stie nimeni ce poate cauza acest fenomen ? Acuma de cateva saptamani am dureri de gat nu foarte puternice in partea de sus. Nu ma doare cand ingat deci nu cred ca ar putea fi amigdalele nu stiu nu ma pricep. Simt doar durerea aceea suparatoare dar nu foarte puternica care mai inceteaza o perioada si apoi iar incepe asta aproape in fiecare zi. Medicamente nu am luat numai Mg si Ca. Va rog sa-mi spune'ti ce ar putea fi si ce analize ar trebui sa imi fac.Sper sa nu fie o boala grava, cancer la esofag sau cine stie ce altceva. Multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.