durere in cot - piederea fortei in mana dreapta

04-06-2009
mishu1
Nu este medic/terapeut
mishu1
Cu respect va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare:Acum 3 luni am incercat sa scot din pamant cu ajutorul unui harlet o planta pentru a o muta in alta parte si deoarece radacina era prea mare am lovit cu unealta in radacina pentru a o taia, dar nu am tinut mana suficient de incordata si am simtit ca o sagetare in interiorul cotului drept urmata de o durere cumplita.Am incercat tot felul de alifii ptr. a-mi ameliora durerea dar nici una nu a dat vreun rezultat (decat pe moment) si astazi constat ca nu mai am putere sa car sau sa trag lucruri grele cu mana respectiva.Va rog din suflet spuneti-mi ce sa putut intampla, ce ar trebui sa fac sau unde sa ma adresez si in ce ar consta recuperarea pentru ca i-mi doresc f.mult sa mai pot juca tenis de camp si sa-mi revin la normal.Multumesc anticipat !
7 comentarii
0
04-06-2009, ora 13:17
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Domn,
Este bine sa consultati un ortoped. Cauzele suferuntei D-voastra pot fi multiple, de la rupturi musculare pana la epicondilita, de la fractura capului radial pana la fracturi mai grave, ale paletei humerale.
Este absolut imposibil de precizat cauza in absenta unui consult specializat.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
05-06-2009, ora 10:03
mishu1
Nu este medic/terapeut
mishu1
Stimate Domn Doctor,
Va multumesc si va doresc multa sanatate !
0
05-06-2009, ora 13:53
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Multumesc!
Si D-voastra sa aveti grija de sanatatea proprie!
Cu stima
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
14-12-2009, ora 22:00
ciuby
Nu este medic/terapeut
ciuby
Salutare tuturor! Am si eu o problema si sincer sa fiu nu stiu daca e grav sau nu. Cam de 1 an de zile atunci cand fac flotari am o durere in cotul mainii drepte si parca ma sageata si imi ia forta din mana.Dupa ce ma opresc durerea inceteaza brusc. Ideea e ca acesta durere nu este permanenta avand in vedere ca uneori pot sa fac 30 de flotari fara sa simt nici o durere iar uneori fac 10 si gata ma sageata in cot si imi ia toata forta. Daca aveti cunostinte despre ce inseamna aceste simptome si cum se trateaza va raman recunoscator cu o rugaciune la Bunul DUMNEZEU!
0
28-01-2012, ora 12:04
anaela
Nu este medic/terapeut
anaela
buna ziua domnule doctor.de la un timp mi-au aparut dureri la zona cotului drept.la inceput am simtit si niste furnicaturi in degetul mic si inelar dar nu am dat importanta.la un moment aceste dureri au disparut si au aparut acum citeva zile dar nu mai simt acele furnicaturi.in scimb durerile parca sunt mai acute dar nu numai la cot ci si in zona din jurul lui, parca e o durere pe muschi sau tendon.ce pot face in privinta asta?multumesc anticipat
0
29-01-2012, ora 21:56
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Poate fi vorba despre o compresiune a nervului ulnar la nivelul cotului.
Este indicat un consult clinic la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior
0
01-02-2012, ora 18:26
anaela
Nu este medic/terapeut
anaela
buna seara domnule doctor.va multumesc din suflet pentru raspuns dar as dori sa va mai pun o intrebare daca se poate.eu in fiecare zi trebuie sa merg cu fetita la scoala si deasemenea sa o iau de la scoala dar de fiecare data im-i este teama ca nu ajung la scoala pentru ca mai in fiecare zi simt tremuraturi in picioare si moleseala si im-i este teama sa nu ma prabusesc.va spun ca in fiecare zi am emotii numai cind ma gindesc ca trebuie sa merg la drum.am luat centrum 10 zile iar acum iau ansilan 10 mg cite o pastila seara.ce ma sfatuiti in aceasta problema.va multumesc anticipat.trebuie sa va spun ca am si varice pe piciorul drept.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cotul jucatorului de tenis - primul ajutor
  •