durere genunchi

27-10-2011
cristian15
Nu este medic/terapeut
cristian15
ma dor tare tendoanele de la genunchi (pe aceeasi parte cu gamba) cand indrept piciorul.. nu il pot tine drept in aer deoarece ma doare.. vroiam sa ma apuc sa fac sfoara sau spagatul dar nu imi pot efectua nici macar incalzirea, am 16 ani.
1 comentarii
0
11-01-2014, ora 04:05
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ma doare genunchiul. Ce sa fac ? De foarte multe ori auzim aceste cuvinte. Pentru cei care se vor mai confrunta cu astfel de situatii, vreau sa fac cateva precizari: durerea este un semnal de alarma pe care-l da organismul ca in acea zona se intampla ceva. Si daca se intampla ceva, cel mai bun lucru este ca sa se investigheze ce se intampla acolo. Ca mijloace de investigare avem : consultul clinic, ecografia, termografia, radiografia, CT, RMN si analizele medicale de laborator. Important este sa stim ca trebuie sa apelam la un medic cu experienta in tratarea genunchiului si acesta ne va conduce investigatiile de care avem nevoie. Se va stabili un diagnostic si un tratament pentru problema pe care o avem. In recuperarea medicala un rol extrem de important pot sa joace masajele medicale, kinetoterapia si tratamentele naturiste. Pentru mai multe informatii despre diagnostic si tehnicile de recuperare medicala, va rog dati click sub poza mea.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.