durere genitala+incomoditate la mers!

25-10-2013
anaaaa18
Nu este medic/terapeut
anaaaa18
ieri dimineata m-am trezit cu o durere in partea stanga a orificiciului vaginal, putin mai in spate, catre anus, care e prezenta atunci cand merg sau cand apas zona respectiva. nu am niciun alt simptom, doar incomoditate si durere usoara. zona nu este iritata, umflata si nu prezinta modificari.
nu am intretinut relatii sexuale recent si mentionez si ca, am utilizat tampoane interne la ultima menstruatie, in urma cu 5zile. pana acum nu am avut nimic altceva. m-am trezit asa ieri dimineata. durerea cred ca vine din interior, probail dinspre peretele vaginal stang.
o sa merg luni la doctor.pana atunci, puteti sa imi spuneti daca aveti vreo idee a ce ar putea sa fie? va rog mult! multumesc!
4 comentarii
0
25-10-2013, ora 19:59
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
Buna seara! Ceea ce descrieti dv seamana cu inflamatia glandei bartholin! Tb sa mergeti la un consult ginecologic si sa se decida conduita terapeutica!
0
25-10-2013, ora 20:28
anaaaa18
Nu este medic/terapeut
anaaaa18
Buna seara! Multumesc frumos pentru raspuns. Durerea nu apare la nivelul labiilor, ci mai in lateral, in exteriorul mucoasei, apoximativ in lateralul perineului..
0
26-10-2013, ora 11:32
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
Cel mai bine mergeti la consult! Puteti pune un supoz cu antiinflamator intre timp ca sa mai diminuati durerea!
0
10-11-2013, ora 14:49
anaaaa18
Nu este medic/terapeut
anaaaa18
Am fost la consult, insa doamna doctor respectiva a spus ca nu observa nimic anormal si ca este osul pelvin. Am intrebat-o de ce pana acum nu s-a simtit asa si de ce in partea dreapta nu este de asemenea umflat insa pot sa spun ca NU m-a bagat in seama. Nu stiu la ce ginecolog sa merg, eu locuind intr-un oras mic. Osul nu este cu siguranta, nu e nevoie sa fii medic ca sa iti dai seama. Este o formatiune intervaginala, destul de voluminoasa, care a aparut practic peste noapte in urma cu aproximativ 2 saptamani. Sunt foarte speriata si nu stiu la cine sa apelez. Daca ma puteti ajuta cu o parere, v-as fi recunoscatoare. Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.