durere foarte puternica cap

23-05-2013
mariatuc
Nu este medic/terapeut
mariatuc
In urma cu aproximativ o luna de zile dupa un efort mai mare la sala de fitness, in efectuarea unui exercitiu, am simtit o durere puternica, o presiune in partea stanga a capului, insotita de intepaturi si fulgeraturi. Mentionez ca aceste dureri au persistat, dar nu se manifesta non-stop. Sunt momente ale zilei sau zile intregi cand nu am simtit nimis si am continuat sa merg la sala, dar nu am mai facut efort mare. Dar de o saptamana durerile au fost din ce in ce mai dese si, in urma unei vizite la neurolog, urmez un tratament cu Movalis si Tador injectabil, Mydocalm comprimate, fastum gel unguent, Milgamma comprimate/timp de 5 zile. Sunt in a patra zi de tratament si inca durerile nu au trecut. Toti medicii pe care i-am consultat(2 neurologi, radiolog, medic de familie) mi-au spus ca nu e nevoie de CT, ca este o contractura musculara sau de la curent si transpiratie( mentionez ca fac naveta cu microbuzul, iar la locul de munca este curent). Ce imi recomandati ? Astept urgent un raspuns.Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.