durere fesa dreapta

13-04-2010
dianaghi
Nu este medic/terapeut
dianaghi
de cateva zile am o durere ciudata in zona fesei drepte. nu m-am lovit. pur si simplu e ca si cum mi s-ar pune un carcel care apare cand ma misc, daca ar fi sa aseman cu ceva durerea. daca stau pe scaun si ma ridic, sau pur si simplu daca fac miscare incepe sa ma doara. iar daca apas in acea zona simt o durere...imi e greu sa explic...ca si cum m-as fi lovit...dar durerea o simt in interior. ce ma sfatuiti sa fac?
2 comentarii
0
22-04-2010, ora 19:57
bijou44
Nu este medic/terapeut
bijou44
aceeasi problema o am si eu.tot ce iti pot spune este sa mergi la medic pentru ca problema poate fi oarecum grava.eu am avut la inceput o astfel de durere fara sa ma fi lovit, suportabila desi enervanta la un moment dat, pana cand a inceput sa ma doara si piciorul drept...la fel o durere greu de explicat.am fost la dr de familie si mi-a spus sa fac o radiografie lombara.am facut-o si mi-au descoperit scolioza gradul 2...am mers la fizioterapie si kinetoterapie la recomandarea medicilor, dupa ce in prealabil fusesem vazuta de un reumatolog, numai ca problema in loc sa se amelioreze mai rau s-a agravat..intr-un final n-am mai putut face kineto pt ca ma durea piciorul si fesa, si mai nou schiopatez...si mi-au dat CT( computer tomograf) si sa vedem rezultatele.pt ameliorarea durerii mi-au recomandat ARCOXIA.deci mergi la medic cat mai curand!una din cauze ( nu stiu daca si la tine) ar fi purtarea tocurilor foarte inalte in fiecare zi(12 cm).multa sanatate!
0
23-04-2010, ora 13:10
dianaghi
Nu este medic/terapeut
dianaghi
va multumesc pentru raspuns. am crezut ca o sa ma lase durerea.zilele trecute dadea semne ca m-ar lasa, dar tot revine si ma deranjeaza, mai ales cand merg pe jos. o sa incerc sa ajung cat mai repede la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.