durere dupa extractie

23-12-2011
adela vasiliu
Nu este medic/terapeut
adela vasiliu
buna ziua, am si eu o intrebare, de aproape 3 saptamini mi sa extras un molar din stinga de sus si inca am dureri, nu purioaza, nu-i infectie dar vreau sa va spun ca rana inca nu s-a vindecat si nu sa format cheagul.am fost la medic, mi-a pus un antibiotic, mi-a facut radiografie si a spus sa ma duc cu ea la medic hirurg.ce poate sa fie ca imi ieste frica?posibil sa fi ramas ceva acolo, eu cred ca avea sa fie un abces.mentionez ca extractia a fost cam complicata.inca este o gaura in locul extras, in cit timp se va vindeca si de ce ma doare?fac clatituri cu stomatidin.multumesc mult si sper sa-mi da-ti un raspuns ce ma va ajuta.
1 comentarii
0
27-12-2011, ora 23:36
adela vasiliu
Nu este medic/terapeut
adela vasiliu
spuneti va rog, cit timp persista durerile de alveola uscata, cu ce se trateaza?Daca nui cheag, se va prinde rana?raspundetimi va rog, ca mor de dureri.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  •