durere de ureche si de dinti de aproape 2 saptamani, numai seara

13-09-2008
david2009
Nu este medic/terapeut
david2009
Am dureri de urehe si masele si dinti de aprope 2 sapt ma doare urechea stanga si am fost la ORL si mi a zis ca am otita si k tre sa ma dau ca o alifie numita Triderm Crema si imi va alina durerile de ureche si masele si dinti. Nu stiu ce sa mai ma fac nu imi trece deloc.. si nu mai seara ma apuca durerile de imi vine sa urc pe pereti de durere..nici fiola de agolkamin nu isi mai face efectu nici aolin aprope nimic.. va rog frumos sa ma ajutati poate un leac babesc ma r scapa de toate durerile aste ingrozitoare odata si pt totdeauna ca nu mai rezist de durere.. Va rog sa imi spuneti ce sa fac... nu ma lasa ti asa.
La revedere si ast un rasp cat mai repede VA ROG
5 comentarii
0
13-09-2008, ora 00:00
io@n@
Nu este medic/terapeut
io@n@
Si eu am avut otita insa pe mine nu m-a durut decat f putin, mai mult imi era infundata urechea si mi-a dat antibiotice. Deci trebuia neaparat sa-ti dea antibiotice, nu doar crema... I-ai spus la ORL ca te dor si dintii si maselele? Se poate sa ai si curent... Unde ai fost la medic? Du-te la un cabinet particular, costa consultatia dar parerea mea e ca nu e suficienta crema... Mergi neaparat la un alt medic! Otita netratata e periculoasa pt k poate afecta timpanul.
0
13-09-2008, ora 00:00
david2009
Nu este medic/terapeut
david2009
am fost azi la spital la urgente la orl shi mi a dat picaturi de pus in ureche shi oxacilina 20 de pastile poate imi trece asa dar ma mai doare shi akum.Dar sa nu mai ma prinda curentu la ureche stii ceva ce sa fac sa nu mai ma prinda curentu la ureche??? crezi k exsista vre o cale??? eu tot caut pe net shi intreb de colo colo shi nimeni nu stie... ppoate aici la tine voi gasi rasp. shi merci pt sfat kre mi la i dat.. mi ai fost de ajutor
0
15-09-2008, ora 00:00
io@n@
Nu este medic/terapeut
io@n@
O sa-ti treaca durerea...in maxim 2 zile iti trece de tot, dar sa iei toate antibioticele si sa nu-ti intre apa in ureche cand faci dus (probabil ti-o zis) Pt curent..ce sa zic.macar pana iti trece otita baga-ti vata in urechi (nu ti-o indesa acolo sa n-o mai poti scoate) si evita sa stai in curent...
0
15-09-2008, ora 00:00
david2009
Nu este medic/terapeut
david2009
dar nu exista vreu n descantec ceva sau eu stiu ce poate fii pt curent ??? sau va trebui sa port totdeauna vata in ureche??? poate ma ajuta shi pe mine cineva kre a fost patit k asa k toate k nu doresc sa se intample la nimeni asa k sunt eu.bye all shi poate ma ajuta cineva k mai curand shi mai repede va rog eu
0
31-10-2008, ora 09:59
sexy
Nu este medic/terapeut
sexy
buna ziua am si eu o problema de ceva timp imi pocnea ureche stanga si acum am dureri si la cealalta.am crezut prima oara k e din cauza maselelor, miam tratat dantura dar degeaba.ce as putea sa iau k sami treaca...va multumesc astept un raspuns de la voi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •