durere de ureche

23-04-2009
liliana47
Nu este medic/terapeut
liliana47
Buna ziua.De aproximativ 2 ani ma confrunt cu urmatoarea problema legata de urechea dreapta:
ma doare ori de cate ori este frig sau curent, durerea nu este insuportabila, este o durere surda si enervanta care radiaza spre gat si in sus pana la jumatata fruntii. Am consulat mai multi medici ORL si mi s-a spus ca nu este otita ci o nevralgie, alt medic mi-a spus ca este un fel de reumatism al urechii.
Tratamentele efectuate pana acum au fost cu antiinflamatoare(alcool saricilic 3%, diclofenac, ketonal) si sermion.
In urma acestor tratamente durerea s-a amelorat dar a aparut imediat ce le-am intrerupt.Fac mentiunea ca am facut si audiograma si nu au fost semnalate modificari ale acesteia comparativ cu urechea stanga.
Avand in vedere ca aceasta problema este destul de veche ca timp, va rog sa ma ajutati in rezolvarea ei si ce tratament sau investigatii trebuie sa mai fac pentru a scapa de aceasta problema.
Va multumesc.
1 comentarii
0
23-04-2009, ora 14:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa mergeti la un Stomatolog.. sa rezolvati toate problemele cu dantura si gingiile..
deasemenea sa.l rugati sa investigheze articulatia temporomandibulara.. care se afla in fata urechii si deseori da dureri.. care radiaza in ureche.. ele defapt fiind dureri articulare!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.