durere de umar numai cand ma dezbrac

29-06-2010
caena
Nu este medic/terapeut
caena
Ma doare umarul drept dar numai cand ma dezbrac, dar durerea este f.mare, ca aproape nu pot sa misc mana.Am luat voltaren rapid de 50 mg..arcoxia de 60 mg. si m-am dat cu unguent diclac.Nu-mi trece si dureaza aceasta durere de 1 luna.Ce mai pot face?MULTUMESC
3 comentarii
0
29-06-2010, ora 23:43
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Cauzele durerii pot fi de ordinul sutelor, in functie de sex, varsta, ocupatie, sporturi practicate, antecedente traumatice si de alta natura.
Esential este consultul clinic specializat, care poate decela originea durerii (poate fi o durere locala sau o cervico-brahialgie, in contextul unui sindrom compresiv radicular vertebral cervical.
Cu stima,
Marius uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
02-08-2010, ora 12:23
caena
Nu este medic/terapeut
caena
buna ziua!Am facut radiografie la umar si la coloana cervicala si mi s-a spus ca am bloc vertrebral c1, c2.Productiuni anterioare c 5, posterioare c 6 si demineralizare.MI-A RECOMANDAT CONTROL NEUROLOGIC SI RECUPERARE MEDICALA.AM 64 de ani, am lucrat in contabilitate, 1.64 si 75 kg.AM citit pe net ca s-ar putea sa ajung in timp in scaun cu rotile, ce pot sa fac? multumesc
0
02-08-2010, ora 12:26
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Incepeti printr-un consult la NEUROCHIRURG.
Poate exista o hernie de disc cervicala cu potential invalidant, asa dupa cum deja v-ati informat.
Cu stima,
Marius uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere acută după căderea pe umăr - leziuni posibile
  •