durere de testicole grava

27-05-2006
nikolae
Nu este medic/terapeut
nikolae
in primul rand doresc sa va feliticit pentru ajutorul si pentru sfaturile care le dati, va doresc multe realizari si multe inpliniri intregi echipe.
Am o problema cred ca grava, dar imi este tare rusine sa ma duc la doctor, am 27 de ani, problema o am de 10 ani dar la doctor nu mam dus...problema mea este ca ma dor testicolele foarte tare, indiferent ca fac sex sau ca stau in fotoliu sau ca merg pe strada, durerea se aseamana cu o strangere uneori mai puternica sau mai slaba, daca doamne fereste ma lovesc chiar foarte incet durerea e atat de puternica incat lesin, nu mai port lenjerie ca ma doare,
Dar am observat ca de aprosimativ 2 ani testicolul stang atarna mai mult decat dreptul, si doare mult mai mult, si nu mai ejaculez aceas cantitate de sperma parca e mai putin ? alte semne nu sant sa pot da amanunte mai multe, are inportanta ca in urma cu multi ani la fotbal am primit o lovitura in testicole si testicolul stang urcase undeva foarte sus in zona pubiana ?
m
Mentionez ca in armata mam dus la spitalul militar din bucuresti si ma chinuit acel nebun care era mare doctor pana am cazut de durere, practic ma strangea de testicole si le invartea ca doua bile, eu ma rugam sa ma lase sa fug sa plec sau cel putin sa pot sa mai respir din cauza dureri, dar el a spus :nai domne nimic, tu vrei sa scapi de armata: am jurat ca nu mai ma duc la doctor..
Va rog din tot sufletul, daca stiti un medicament pentru a mai calma cat de putin aceasta durere, va rog ajutatima !!! stiu ca fara un consult de specialitate e greu sa va pronuntati, dar poate stiti ceva, orice
Cu multa stima si respect, va multumesc
1 comentarii
0
29-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Sa stiti ca este musai sa va infringeti rusinea si teama de a merge la medic.Este posibil sa fie vorba de un proces infectios care trebuie tratat sau de o suferinta vasculara care de asemene trebuie tratata.Cu ce anume, se poate stii dupa ce se pune un diagnostic.Imi pare rau ca ati avut acea experienta neplacuta in timpul armatei dar va asigur ca exista si medici mult mai blinzi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: