durere de spate si a umerilor

02-04-2013
simo26
Nu este medic/terapeut
simo26
buna ziua ma numesc simona am varsta de 26 de ani si am o problema cu coloana vertebrala am mers la medicul de familie si mi sa dat un diagnotisc de hiperlordoza cervicala si lombara mi sa prescris o reteta iar dupa acel tratament nu m-am simtit bine, am revenit din nou la doamna doctor cerand un bilet de trimitere, iar dansa mi-a scris la fizioterapeuta am mers si la fizioterapeut cu o radiografie a spatelui dansa mi-a dat un alt diagnostic dorsalgie spunandu-mi ca nu e atat de grava problema cu spatele meu insa pe mine continua sa ma doara nu mai stiu ce sa fac sa scap am luat tratament cu miroxicam mydocalm si calciu plus d3. o saptamana 2 nu am nimic si apoi revine durerea. a doua problema a mea este ca imi trosnesc oasele umerii, spatele. genunchii si picioarele din sold si pe timpul zilei si pe timpul nopti cand ma invart in pat si dorm, as dori sa stiu din ce cauza imi trosnesc oasele si ce as putea sa iau sa nu imi mai trosneasca? va rog din suflet astept un raspuns
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  • Durere acută după căderea pe umăr - leziuni posibile
  •