durere de rect

19-07-2015
Ibolya53
Nu este medic/terapeut
Ibolya53
In noiembrie 2014 am fost operata laparoscopic de fiere (am avut 2 pietre). La 2 saptamani dupa operatie mi-a aparut durerea de rect si de anus. In decembrie am facut colonoscopie, deoarece proctologul nu a vazut nimic, si mi s-a spus ca am rectosigmoidita. Nu am avut niciodata scaun cu sange, doar scaun cu mucus. Mi-a spus ca nu-i grav si am primit probiotice pe 7 zile (Zirfos) si Normix. Am slabit 15 kg, nu am avut pofta de mancare, am avut tot scaun cu mucus. Am mai fost la 2 gastroenterologi care mi-au facut rectoscopie, sau cum se numeste pana la 25-30 cm si de fiecare data am primit acelasi raspuns: nu e rectosigmoidita, e colon iritabil. De durere nu au zis nimic. Am fost si la Szeged unde in urma rectoscopiei mi-a scos 3 polipi mai mici pe care i-au examinat si nimic grav. Medicul a zis ca nu stie cauza durerii, nu ii de la polipii pe care i-am avut, nu is hemoroizi si nimic altceva nu a vazut. Mi-a dat ceva calmant si atat. Nu mai stiu ce sa fac. Am o durere cand mai mare cand suportabila de rect si cateodata coboara pana la anus. Ce as putea sa fac? Analizele, ecografiile si CT pelvin nu arata nimic.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația
  •