durere de plaman

08-12-2011
briji
Nu este medic/terapeut
briji
am fost racita 3 saptamani, am tusit, acum tusa a trecut dar simt o durere in plaman cand inspir aer, de asemenea transpir foarte repede, chiar si plimbandu-ma ma obosesc si imi bate inima foarte repede.As vrea un consult medical, dar nu sunt in tara.Poate fi ceva grav ?ar trebui sa imi fac grij, sau e raceala?
4 comentarii
0
08-12-2011, ora 16:22
erty3456
Nu este medic/terapeut
erty3456
e posibil sa ai bronsita. plamanii nu dor, desi asa poate parea, ca dor. o complicatie a bronsitei este pneumonia.
0
13-12-2011, ora 17:04
Gilles
Nu este medic/terapeut
Gilles
Cel mai bine ar fi sa consulti un medic pneumolog.
Daca vei da un search dupa boli pulmonare vei vedea ca simptomele enumerate de tine se regasesc si in cazul pneumoniei dar si a TBC. Nu te speria totul se rezolva dar trebuie sa mergi la medic, pana nu e prea tarziu.
Sanatate multa.
P.S. eu am avut TBC descoperit relativ repede si acum sunt OK
0
20-11-2015, ora 19:17
Malaescu M arian
Nu este medic/terapeut
Malaescu M arian
Buna ziua am si eu p tatal meu are o varsta de 57 ani si are o raceala foarte mare la plamani.an ultimul
timp a si scuipat sange.a fost la medic si tot lau pasat de la un spital la altu. are si o respiratie mai grea. ce as putea face an cazul acesta. ?
0
30-12-2015, ora 23:57
alex1876
Nu este medic/terapeut
alex1876
Dacă tatăl dvs. are hemoptizie, adica tuseste sange, este semn al unor boli grave! Precum tuberculoza pulmonara, cancerul pulmonar, etc. Investigatii amanuntite cât mai repede!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.