durere de picioare

26-02-2009
margot
Nu este medic/terapeut
margot
Buna-seara!
de ceva timp ma chinui cu niste dureri teribile in picioare...daca merg un pic mai repede dupa 100 m sunt terminata, nu-mi mai pot misca picioarele...obosesc foarte repede si ma dor cumplit picioarele...de la genunchi in jos.
O alta problema cumplita ptr mine ar fi aceea ca din cand in cand simt in laba piciorului si la articulatia labei piciorului o asemenea energie ca-mi vine sa sparg peretii.Numai in acea zona. Nu pot dormi fiindca imi da o stare de nervi si trebuie sa misc picioarele sau sa le ud cu apa rece. Va rog, un sfat sau o sugestie...
Va multumesc!
4 comentarii
0
26-02-2009, ora 23:05
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Va raspund printr-un link:http://www.eva.ro/sanatate/medicina-preventiva/cate-ceva-despre-sindromul-picioarelor-nelinistite-articol-3949.html
0
26-02-2009, ora 23:19
margot
Nu este medic/terapeut
margot
Va multumesc mult!
Intr-adevar am toate aceste simptome si devin de nesuportat. Dar nu inteleg de ce acele dureri cumplite in gambe cand merg un pic mai repede. Parca paralizez si nu pot misca piciorul. Iar durerea e teribila.
Va multumesc inca o data fiindca macar acum stiu de o parte a problemei. Habar nu aveam de aceasta boala dar voi incerca s-o tratez cumva.
Multumesc!
0
05-03-2009, ora 18:58
gena
Nu este medic/terapeut
gena
buna seara am o mare problema ma chinue piciorul drept nu stiu de ce
am dureri groaznice din sold pana la genunchi pana acum 2 saptamani ma durea spatele partea stanga, cum depun efort nu pot sa mai merg va multumesc
0
07-03-2009, ora 10:53
vistaxp11
Nu este medic/terapeut
vistaxp11
gena nu te baga peste sub altuia
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: