durere de ochi | Forumul Medical ROmedic

durere de ochi

09-11-2007
adeline mois
Nu este medic/terapeut
adeline mois
de aproximativ 2 ani ma doare cam o data pe saptamana ochiul stang si tampla.este o durere constanta foarte suparatoare care dureaza cam 2 3 zile si nu cedeaza la nici un medicament.am foat la mai multi doctori oftalmologi si mi s a spus ca durerea nu este de la ochi are o alta sursa.la neurologie am fost nu pot sa mi gaseasca cauza durerii.la un moment dat mi s a spus ca este o migrena biliara.da tot nu mi trece nici cu medicamtele prescrise de dostorul de interne.dar daca m ar durea de la colecist nu ar trebui sa am greturi si varsaturi?nu mai stiu ce sa fac sunt disperata
6 comentarii
0
09-11-2007, ora 00:00
ileana_cons
Nu este medic/terapeut
ileana_cons
Buna ziua,
Tratamentul dv. dupa parerea mea tine de neurologie. Exista intr-adevar un tip de migrena care arata precum cea a dv; nu are insa nici o legatura cu colecistul. In legatura cu faptul ca la neuro nu v-au gasit nici o cauza: majoritatea migrenelor nu au o cauza identificabila. Sugestia mea: nu fiti disperata, din pacate in Romania este greu sa gasesti un medic care sa stie ce face, dar trebuie sa insistati; exista si profesionisti. Incercati sa gasiti un neurolog bun; chiar pe acest forum s-au oferit citeva sugestii. Migrena beneficiaza de tratamente care se imbunatatesc pe zi ce trece; aveti grija de dv., si cautati pina gasiti un medic care sa va ajute sa va simtiti mai bine. Elementul esential: orientati-va spre neurologie.
Multa sanatate,
Dr. Ileana Constantin
Medic rezident psihiatru
0
09-11-2007, ora 00:00
adeline mois
Nu este medic/terapeut
adeline mois
am fost si la 3 medici neurologi si mi am facut si eeg si a iesit bine.nici ei nu mi au putut spune ce am, mi au dat tot felul de tratamente ineficiente.am luat la medicamente inact am facut gastrita de la atatea medicamente.tot fara nici un rezultat.faza e ca nici un neurolog nu vrea sa mi dea sa mi fac un ct sau un rmn asa ca m am hoatarat sa ma duc sa mi fac singura.un neurol;og mi a dat sa iau topamax insa nu stiu daca sa il iau sau nu pt ca am auzit ca re multe efecte secundare.parerea mea este k am un vas de sange ingustat la nivel cerebral deoarece acest lucru este erdeditar in familia mea si multi membrii au murit din cauza accidentelor vasculare crebrale.
0
09-11-2007, ora 00:00
adeline mois
Nu este medic/terapeut
adeline mois
am fost si la 3 medici neurologi si mi am facut si eeg si a iesit bine.nici ei nu mi au putut spune ce am, mi au dat tot felul de tratamente ineficiente.am luat la medicamente inact am facut gastrita de la atatea medicamente.tot fara nici un rezultat.faza e ca nici un neurolog nu vrea sa mi dea sa mi fac un ct sau un rmn asa ca m am hoatarat sa ma duc sa mi fac singura.un neurol;og mi a dat sa iau topamax insa nu stiu daca sa il iau sau nu pt ca am auzit ca re multe efecte secundare.parerea mea este k am un vas de sange ingustat la nivel cerebral deoarece acest lucru este erdeditar in familia mea si multi membrii au murit din cauza accidentelor vasculare crebrale.
0
10-11-2007, ora 00:00
narciss
Nu este medic/terapeut
narciss
buna ziua cred mai degraba ca dvs suferiti de nevralgie de trigemen, pt ca de asa sufer si eu am 36 de ani si stiu cum sunt durerile sunt insuportabile.exact aceste simptome am si eu.Nervul este lezat de la frig, umezeala sau stiu ce altceva, eu mai fac proceduri de recuperare sau laser fizioterapie, este o boala neurologica, la mine nu mai raspunde la analgezice normale(paracetamol, nurofen, etc)durerea degenereaza in criza si in migrena.poate mai discutam sa aveti sanatate
0
10-11-2007, ora 00:00
adeline mois
Nu este medic/terapeut
adeline mois
si daca am asa ceva cum se poate depista?prin ct sau rmn?mie nu mi trece cu nici un antiinflamator sau analgezic.o sa incerc tompamaxu sa vad daca da ceva rezultate.daca nu o sa incerc fizioterapia.multumesc mult
0
30-11-2007, ora 00:00
Narses
Nu este medic/terapeut
Narses
ma trezesc noaptea cu o durere infioratoare de ochi care duce pana in cerul gurii este ceva ce n-am crezut ca exista
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.