durere de oase | Forumul Medical ROmedic

durere de oase

09-03-2012
raisuca
Nu este medic/terapeut
raisuca
buna ziua
Ma numesc Raisa si am 30 de ani, sunt mama de 2 copii si vreau sa va povestesc si eu de problema mea de oase. Ma doare foarte tare incheietura mainii drepte, aceasta nu a fost fracturata dar ma doare cand o misc si durerea se urca apoi pe antebrat si chiar in brat dar se urca prin interiorul osului si de asemenea durerea se coboara si la nivelul mainii mai exact in mijlocul palmei. Ma doare de ceva ani, am intrebat medici si nu au stiut exact ce este sau care ar fi solutia sa nu ma mai doara. Am facut sedinte de bai galvanice acum trei ani si durerea a disparut si a reaparut abia acum doi ani dar nu pot sa merg sa mai fac sedinte de bai galvanice ca alaptez. Problema mea este ca de curand am observat ca cand incepe durerea de mana incepe si o durere de picior pe aceiasi parte a corpului. Durerea mai cedeaza la antiinflamatoare gen ketonal pastile dar tot vazand ca apare din ce in ce mai des si citind pe net de cazuri de cancer as avea si vrea si eu sa aflu ce am daca poate cineva sa-mi spuna. Multumesc anticipat
1 comentarii
0
10-03-2012, ora 18:52
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Cu mare probabilitate este vorba despre un sindrom compresiv vertebral (de tipul herniei de disc lombare sau/si cervicale).
Trebuie sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Prevenirea È™i tratamentul durerilor articulare
  • Preparate topice pentru ameliorarea durerilor articulare
  • Dureri articulare generalizate cronice (persistente, nu trec)
  • Dureri articulaÈ›ii - durerea în mai multe articulaÈ›ii
  •