durere de masea plombata

24-11-2011
deeasii
Nu este medic/terapeut
deeasii
In aprilie am fost la medicul stomatolog si mi-a plombat o carie la a 2-a masea de la canin, mi-a facut anestezie dar dupa ce mi-a trecut anestezia am inceput sa am dureri si m-au tinut cateva zile apoi au trecut, dar la cald rece si dulce tot aveam dureri. Acum de 2 zile ma doare iar si nu pot musca pe ea si simt ca si cum mi-ar pulsa sangele in ea... ! am 19 ani si am observat ca incepe sa imi iasa coltul de la maseaua de minte din partea dreapta.
oare de ce ma doare? as avea ceva la radacina sau din cauza ca imi creste maseaua de minte?
1 comentarii
0
25-11-2011, ora 00:17
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Daca te doare la cald si rece, probabil ca trebuie sa iti scoata nervul.
Daca te doare de la maseaua de minte, apasa cu degetul pe gingie de jur imprejur si vezi daca este de acolo. Dar aici nu te poate durea la rece si cald. Numai nervul doare asa.
La eruptie, recele chiar face bine, mai linisteste zona inflamata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul