durere de masea

20-12-2013
cristina11122
Nu este medic/terapeut
cristina11122
Buna dimineata!! De luni am niste dureri de masea ingrozitoare, nu am mai dormit nu am mai mancat. Am fost la dentist marti si mi-a dat antibiotice( amoxacilina 250- mentionez ca eu sunt in Anglia) care nu m-au ajutat cu nimic, dupa care miercuri am inceput sa iau augumentin 875/125 care de altfel nu ma ajuta cu nimic nici aceste.Am fost la alt doctor ieri privat de data asta care mi-a umblat la masea mi-a pus un pansament cu antibiotic acolo, mi-a zis ca nervul e mort si ca intr-o zii o sa treaca durerea iar antibioticul o sa inceapa sa isi faca efectul!! Dar eu nu vad nici o ameliorare, ma doare la fel sau mai rau decat inainte. mai rau este ca duminica plecc in concediu 10 zile si imi este frica sa nu ma ia durerile mari in avion. Va rog...crede-ti ca pana la urma durerea si infectia va trece de la atatea antibiotice( imi vine sa musc peretii de durere) si ce se va intampla in avion, ma iau durerile mai rau sau imi recomandati sa nu plec??? va multumesc - See more at: http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=174id_cat=50id_prod=83013id_post=405880start=1mess=1#sthash.1JCPYcus.dpuf
2 comentarii
0
20-12-2013, ora 21:41
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Daca vi s-a spus ca nervul este mort si durerea nu cedează in urma tratamentului efectuat, ar fi bine sa mergeţi din nou la medic, sa va scoată medicamentul, sa se faca un drenaj si spalaturi ( curăţare a rădăcinilor) si in functie de situatie, de ce gaseste medicul pe canale, fie se lasa dintele deschis sa se dreneze, fie se inchide, de preferinta cu o pasta pe baza de calciu. Va doresc sărbători fericite, fara dureri.
0
21-12-2013, ora 11:33
pokahontas
Nu este medic/terapeut
pokahontas
buna ziua... am si eu o problema de apropape 1 an si ceva de zile.. la cateva luni mi se imflameaza un ganglion fix sub limba... sub barbie...s tot odata cu el imi apare si o bubiita dulce sau herpes la nas... am fost la orele.. dar nu prea stia ce sa am..apoi mi-a disparut... la cateva luni a reaparut pana am ajuns cu ea la doctor in 2 3 zile mi-a disparut ce poate fii? multumesc frumos..si ce as putea sa iau... ca sa ma fac bn de tot..eu am si o sinuzita puternica de ff multi ani, iar acum am o infectie la masea dar...in trecut nu aveam aceste infectii de la ce poate fii?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: