durere de masea

22-02-2012
florina mot
Nu este medic/terapeut
florina mot
buna ziua

sunt insarcinata in 6 luni jumate si ma doare o masea de cateva zile.
va rog sa mi spuneti daca se poate face ceva cu ea?as putea merge la stomatolog se poate lucra la ea in perioada asta?
multumesc si astept un raspuns
2 comentarii
0
23-02-2012, ora 11:06
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Da, se poate. Mergeti cit mai repede la stomatolog.
0
25-02-2012, ora 13:29
valibenga
Nu este medic/terapeut
valibenga
buna! am o problema cu o masea, a cazut plomba si am fost la stomatolog sa o refac, mi-a curatat maseaua si canalele sub anestezie dupa care mi-a pus un pansament pana la urmatoarea sedinta, a fost totul ok nu ma durea dar la urmatoare sedinta mi-a facut tratamentul de canal adica mi-a bagat pe canale o solutie si niste ace (nu cunosc denumirea lor) dupa care a pus un pansment pana la urmatoarea sedinta pentru punerea plombei am facut o radiografie si a spus ca totul e ok dar pentru mine nu m-ai era asa bine pentru ca au inceput durerile care persista continuu.am intrebat doct. daca e normal sa ma doara si m-ia raspuns ca da e ceva normal si poate dura cateva zile chiar si o saptamana.nustiu ca sa fac sa scap m-ai repede de aceste dureri m-ai ales ca a inceput sa se si umfle...sunt normale toate aceste simntome ??? ce pot face?? va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul