durere de genunchi - tratament naturist

05-02-2008
selena83
Nu este medic/terapeut
selena83
Buna ziua.
Ma dor genunchii si as dori sa stiu ce medicamente sa iau;vreun unguent, ceva.
Exista si vreun tratament naturist;ceva pe baza de plante?
va multumesc frumos!
O zi buna!
7 comentarii
0
05-02-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
Ar trebuji sa spui si virsta, daca ai avut probleme cu amigdalele sau daca ai facut vreun sport.Durerea de genunchi are multe cauze si tratamentul cu un unguent nu rezolva problema.Da mai multe detalii poate te pot ajuta
0
03-03-2008, ora 00:00
mady.mady
Nu este medic/terapeut
mady.mady
FLEXODON A ar fi raspunsul. contine glucozamina si condroitina, ambele sub forma sulfatata. ar fi singurul de pe piata care le are pe ambele sub forma sulfatata. este important sa fie sub forma sulfatata caci numai asa ajung la condrocit. daca sunt introduse sub alta forma, trebuiesc metabolizate si se pierde din substanta activa. cu alte cuvinte, nu tot ce se introduce si ajunge la destinatie.
glicozaminosulfatul creste semnificativ sinteza glucozaminoglicanilor si a colagenului, creste sinteza acidului hialuronic, care lubrifiaza capetele cartilajului, pastrandu-le netede. condroitin sulfatul mareste capacitatea de sinteza a celulelor cartilaginoase si inhiba enzimele degratative ale cartilajului. in plus, este un produs elvetian, care aduce parca mai multe garantii decat ce este pe piata. poate este doar o idee subiectiva, dar eu asa gandesc.
se iau 2 tablete zilnic, una dimineata si una seara, timp de 6 luni, se poate face pauza 3 luni si se reia, tot asa.
in farmacii trebuie sa insistati. il poate aduce la comanda daca nu il gasiti. sau il puteti procura si de pe net, am impresia ca e mai ieftin decat in unele farmacii -*

sa aveti parte de sanatate!


(*modificat de admin)
0
21-03-2008, ora 00:00
VH
Nu este medic/terapeut
VH
Ma numesc Vali. Sotul meu avea dureri si trosnituri la incheieturile genunchilor. A luat un tratament la recomandarea unei doamne care lucreaza cu aceste produse de peste 7 ani. Sunt produse autorizate in Romania, 100% naturale care merg pe refacerea cartilajelor, intretinerea lor si mobilitatea articulatiilor. El se simte foarte bine, nu mai are dureri iar acel tratament l-a ajutat nu numai la mobilitatea genunchilor cat si a tuturor articulatiilor.
0
14-05-2008, ora 00:00
mikidiac
Nu este medic/terapeut
mikidiac
Buna. Si eu am aceaiasi problema cu genunchii (de fapt cam cu toate articulatile).. Am inteles ca salcia si gheara diavolului sunt chiar bune pentru asta. Mi-am luat physioarticular. Ce stiti de el? e bun de ceva? eu am facut comanda pe net -*
Multa sanatate

(*modificat de admin)
0
25-05-2011, ora 10:45
asan arun
Nu este medic/terapeut
asan arun
buna sunt un barbat de 34 ani practic artele martiale de la varsta de 14 ani si de la un timp
ma dore foarte tare genunchi
ma poate ajuta cineva?
ce medicament pot sa iau asvrea naturiste daca se poate
0
25-05-2011, ora 22:51
bianca0610
Nu este medic/terapeut
bianca0610
buna seara, ma numesc mihaela, am 24 ani, 1.60, aprox. 49 kg, si o problema cu genunchiul, in urma cu cativa ani am avut un mic accident cu scuterul, acesta mia provocat problema. mentionez ca nu am nici un fel de fractura, pentru ca am fact un computer tomograf si nu s-a obs. nimc, am facut fizioterapie.problema mea este ca mi se umfla genunchiul si ma doare. nu intotdeauna ci cand fac cat de cat un efort. acum am un nou loc de munca care implica sa port tocuri ca 8 ore. intrebarea mea este cum as putea durerile?
0
25-05-2011, ora 22:53
bianca0610
Nu este medic/terapeut
bianca0610
mihaela: cum as putea atenua durerile? ce ar putea fi ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.