durere de cap permanenta, greata, ameteala + probleme cu somnul

04-03-2011
shteff
Nu este medic/terapeut
shteff
salut
am si eu o problema de sanatate de ceva timp mai exact de vreo 5 luni, simt dureri de cap permanente, uneori mai slabe alteori mai puternice, uneori greata, ameteli, am probleme cu somnul, nu dorm bine de foarte mult timp, oboseala, am fost deja pe la vreo 4 medici inclusiv si psihiatru si de fiecare data am primit tratament diferit si fara efect considerabil. am trecut niste aparate si mi-au spus cam am tensiune intercraniana marita si distonie. nustiu ce sa mai cred ca a trecut foarte mult timp si durerile nu mai dispar. Vreau si eu niste sfaturi. Multumesc anticipat
6 comentarii
0
04-03-2011, ora 22:14
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Ti-am scris un mesaj privat.
0
07-03-2011, ora 00:21
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
la psiholog ati fost?
0
07-03-2011, ora 12:25
shteff
Nu este medic/terapeut
shteff
nu ma fost la psiholog dar am fost la psihiatru
0
03-04-2011, ora 15:05
kikis
Nu este medic/terapeut
kikis
buna seara...sora mea are urmatoarele simtome nu vede de aproape o doare gatul si o inteapa, o doare capul foarte rau ii vine ameteala nu poate sa manance mai nimic decat iaurt si supa, are gura uscata si amara adica nici pic de saliva. dureri musculare, si oboseste imediat...toate astea sau intamplat intr-o dimineata cand sa trezit a vrut sa vada cat este ceasul si nu a mai vazut...din ziua acea are simtomene acestea si ii este din ce in ce mai rau...a fost la foarte multi doctori si iau dat anumite pastile care iau afectat si stomacul dar cu nici un rezultat...acum iau facut tomograful si au spus ca ar fi ceva la cap dar ca deocamdata nu isi dau seama...nu au pus un diagnostic//cer urgent un raspuns ce ar putea fi ca sa stiu unde sa mai umblu cu ea ca am fost la o gramada de doctori.ajutati-ma va rog frumos spunetimi ce ar putea fi ce boala dau simtomele acestea ca sa stiu ce sa fac..sunt disperata nu stiu incotr-o sa o iau are doar 27 de ani si are problemele acestea..va rog mult vreau raspuns urgent
0
11-05-2011, ora 22:46
Mihaela60
Nu este medic/terapeut
Mihaela60
Buna seara, in anul 2006 am fost dianosticata cu Edem celebeler si cerebral, apoi cu HTA clasa 3, risc foarte inalt, cardiopatie ischemica hipertensiva, tahicardie sinuizala, dislipidimie, tulbulare bipolara, episod hipomaniacal, hernie de disc L4- L5, si T11-T12, iar acum in 3 saptamini am fost la medicul de familie cu ameteala, dureri de cap si tensiune oscilatorie. Astept raspuns, cit mai curind ce trebuie sa fac si daca ma pot pensiona cu aceste bolii. Multumes
0
17-05-2011, ora 11:52
nina24
Nu este medic/terapeut
nina24
buna am avut dureri de cap multi ani toti doctori ami spuneau ca e de la mancare vomitam si stateam la pat 3 zile ma durea angrozitor m-am operat si de sinuzita dupa 10 ani durerile erau aceleasi nu puteam sa mai merg nici la serviciu anul trecut am fost la spitalu colentina si m-am internat acolo am gasit un doctor ffffoarte bun este prof univ ma bagat la tomograf slava domnului nu am nimic doar ca sunt migrene comune care dureaza 72 de ore durerile va dati seama prin ce am trecut ani de zile de un an si sase luni iau un tratament cu topamax iar la mici dureri imigran vreau sa va spun ca viata mea sa schimbat nu mai am dureri de cap pot sa merg la serviciu desi doi ani am lucrat mai mult pe acasa tratamentu al iau toata viata numele doctorului este mircea besleaga sc scrisu va urez sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Migrena postcoitală
  • Somnul la vârsta a treia
  • Durerea de cap
  • Ce se întâmplă dacă nu dormi suficient?
  • Creierul îmbătrânește mai repede dacă nu dormim suficient
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Tulburările de somn influențează apariția demenței
  • 5 metode de a învinge oboseala
  •