durere de cap

27-01-2007
dyna78
Nu este medic/terapeut
dyna78
De cateva zile ma doare capul ingrozitor.Nu e o durere localizata, ma doare peste tot.Nu cedeaza la nici un antialgic, antiinflamator.Am mai avut in trecut dureri de cap, dar cedau dupa cateva ore sau la administrarea de medicamente.Ieri seara, din senin, a inceput sa-mi curga sange din nas.Durerile sunt insotite uneori de senzatie de voma.Nu stiu cui sa ma adresez, va rog daca se poate sa ma sfatuiti ce sa fac.
4 comentarii
0
30-01-2007, ora 00:00
crinap
Nu este medic/terapeut
crinap
stii cumva daca ai probleme cu fierea? mie asa mi s-a intamplat. Doare capul ingrozitor, parca ar fi strans intr-o menghina. Durerea apare de obicei dupa mese mai grase sau abundente. Incearca pentru greata Metoclopramid inainte de masa cu 15 min. si dupa masa Colebil, Oxbil, sau Bill Plus(pentru fiere). Mergi urgent la medic sa-ti faci analize generale.
0
05-03-2007, ora 00:00
moldoveanca
Nu este medic/terapeut
moldoveanca
sau sar pute probleme de stres.dar sangele din nas...sa nu fie o tensiune mai crescuta.va rewcomand niste analize
0
26-08-2007, ora 00:00
florance1969
Nu este medic/terapeut
florance1969
incearca QUARELIN
-
0
16-02-2011, ora 20:03
elena dinu
Nu este medic/terapeut
elena dinu
Buna seara! Am dureri puternice de cap in perioada menstruatiei. Ce medicament ar fi mai indicat sa iau pentru o astfel de durere sau daca stie cineva un tratament naturist pentru asta, pentru ca nu sunt adepta pastilelor?Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •