durere de cap...

30-06-2009
gyuly@
Nu este medic/terapeut
gyuly@
in urma cu o saptamana am inceput sa am dureri de cap in primele 2 zile au fost mai intense in sensul ca ma durea mai tare si ma durea si nasul si parca simteam cum imi pocneste ceva in nas cand lasam capul in jos imi simteam capul greu si ma durea mai tare nu puteam sta lungita in pat ca mi se infunda nara stanga si ma durea mai tare.am luat antinevralgic si mi s a mai diminuat durerea.tin sa precizez ca doar partea stanga a capului ma durea.de atunci durerile au scazut in intensitate acum doar ma sacaie pe fiecare zi am impresia sau chiar ma doare si urechea si gatul si nasul un pic.acum acuz doar aceste dureri mici ca un fel de sacaielei si as vrea sa stiu ce as putea lua ca sa imi treaca.banuiesc ca ar fii vorba de o sinuzita...sau ar putea fii altceva rog un doctor sa ma corecteze.sunt programata la doctor abia pe 7 si de aceea as dori un diagnostic daca se poate pana atunci.as dori raspunsul unui medic.multumesc o zi buna
3 comentarii
0
30-06-2009, ora 17:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Si eu banuiesc o sinuzita... e cam tarziu pana pe 7, cred ca ai nevoie de antibiotic... trebuia sa iei o trimitere la ORL si sa mergi la un cabinet.
0
01-10-2009, ora 22:55
marhila
Nu este medic/terapeut
marhila
de aproape o luna de zile am o durere de cap continuu mai ales la ceafa si in crestetul capului am o durere schimbatoare cind ma stringe ma furnica de curind am fost diagnosticata cu o usoara spondiloza , oare de ce am aceste dureri sunt tare fricoasa de fire. multumesc
0
12-10-2009, ora 14:04
sandy24
Nu este medic/terapeut
sandy24
Buna ziua!as vrea sa va intreb si eu ceva va rog!sora mea in varsta de 17 ani are dureri de cap destul de frecvente(3 sau 4 ori pe saptamana), si destul de puternice care uneori nu cedeaza nici la algocalmin, aceste dureri le are de foarte mica(de la 5 sau 6 ani).a facut destul de multe investigatii si la cluj si la tg mures insa toti medicii au spus ca a avut paraziti, , , si a urmat tratament pt asta.altii ca ar putea avea epilepsie...i-au dat tratament si pt asta, desi nu pare sa aiba asa ceva.altii au spus doar ca sunt migrene pe care le mosteneste.saraca au infundat-o de mica cu toaate aceste medicamenmte si acum la 17 ani tot la fel sunt durerile...ce ne sfatuiti sa facem?va rog ajutati-ne daca se poate!multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •