durere de cap, nervozitate, depresie

02-11-2008
dalia c.
Nu este medic/terapeut
dalia c.
Buna ziua!
Am de cateva luni incoace stari de rau, de tremur, dureri de cap groaznice, stari de tremur, de nervozitate, de neliniste, dureri in zona inimii, ganduri de suicid si depresie.
Daca stie cineva vreun remediu, va rog sa ma ajutati!
3 comentarii
0
02-11-2008, ora 12:06
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Draga dalia asa cum mai spunea cineva pe acest forum aceste stari sunt un simptom al unei posibile boli si sustin cu tarie aceasta afirmatie.Eu te-as sfatuii sa mergi la un medic endocrinolog si sa faci analize pt glanda tiroida.Pana atunci cauta pe google simtome ale hipotiroidismului si vezi daca ale tale seamana cu acelea.Multa sanatate
0
06-11-2008, ora 14:26
Psiholog Simina Munteanu
Psihologie, Sibiu
Psiholog Simina Munteanu
Dalia, simptomele pe care le acuzi pot fi in legatura cu o situatie sau mai multe din viata ta, nu neaparat stresante, ci solicitante. E suficient sa te solicite la un nivel ridicat, o perioada mai lunga de timp, pentru ca sa incepi sa te resimti. Pur si simplu, organismul da semne de oboseala si iti atrage atentia, cum stie mai bine, ca te apropii de momentul in care e necesara o schimbare de atitudine si de context. Daca situatia se prelungeste totusi, in detrimentul starii tale de sanatate, cere consultul unui psiholog sau psihoterapeut.
Sanatate!

Psiholog clinician,
Simina Munteanu
0
06-11-2008, ora 16:37
dalia c.
Nu este medic/terapeut
dalia c.
Multumesc din suflet pentru raspunsuri, voi face ceea ce mi-ai indicat si sper ca va fi macar mai bine.
As fi foarte recunoscatoare daca am putea discuta mai multe pe mail cand aveti timp, dna Munteanu! Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Biblioterapia - pot cărțile să vindece depresia?
  • Depresia la vârstnici
  • Durerea de cap
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Tremor App – o aplicație care citește tremurul
  • Durerea de cap după somn
  •