durere de cap, amorteli ale palmei stangi si gurii, stări de vomă

27-02-2014
Antoaneta 09
Nu este medic/terapeut
Antoaneta 09
Bună ziua, as vrea un sfat in legătură cu ceea ce am, e un fel de'criza' pe care o am de la 14 ani, nu mi sa mai întâmplat de vreo 3 ani. Simptomele ma sperie, prima oara mi se pune ceaţăpe ochiul stang de fapt e ca si cum te uiţi la soare si intri într-o încăpere mai întunecată, pe urma îmi amorteste palma si gura si apoi ma doare capul in partea dreapta si am stări de vomă. Am făcut analize, dar nu mi-a ieşit nimic neinregula. Ajutaţi-mă cu un sfat sau ce ar putea fi otrăvit ca simptomele ma sperie
2 comentarii
0
28-02-2014, ora 03:06
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Afirmatia dumneavoastra ca ati facut analize si nu a iesit nimic este mult prea generala. Exista o imensitate de analize posibile de facut. Pe care dintere acestea le-ati facut dumneavoastra? Oare le-ati facut chiar pe cele necesare ? Eu va recomand sa incepeti prin a face o consultatie la un medic neurolog. Acesta va va ghida toate investigatiile imagistice si analizele necesare. In urma acestora se va stabili diagnosticul si tratamentul cel mai potrivit pentru dumneavoastra. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima :

dr Petre Muresan
0
18-04-2014, ora 17:24
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Pare sa fie o migrena cu aura dar trebuie sa va consulte un neurolog pentru a confirma aceasta suspiciune si trebuie sa faceti un RMN cerebral pentru a exclude alte posibilitati. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •