durere de cap, ameteala si durere de brat drept

23-09-2011
adina22
Nu este medic/terapeut
adina22
mi s-aintamplat acum cateva zile sa adorm si sa ma trezesc cu o durere puternica la bratul drept, de la umar pana jos inspre cot. apoi am inceput sa aud un fel de 'vajait in cap', si ma durea capul foarte tare si nu am mai putut sa ma misc, nu am putut sa vorbesc, nici macar sa deschid ochii. prima data a durat vreo cateva secunde starea asta, apoi mi-a trecut starea asta de amorteala si cand a urmat a doua oara a durat mai mult si ma simteam si mai rau, simteam ca imi plesneste capul de durere si la fel nu puteam face nimic, m-am speriat foarte tare. va rog sa imi spuneti ce ar putea fi. poate fi ceva pe baza de stres pentru ca in ultima vreme m-am simtit foarte rau, si parca tot timpul sunt trista. mi-e teama de ce as putea avea. multumesc
3 comentarii
0
26-09-2011, ora 09:00
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Poate fi si de la stres, dar eu as incepe cu un consult neurologic. Daca neurologul va confirma ca totul e ok, atunci puteti consulta un psihiatru pentru a va ajuta sa treceti peste aceasta perioada de stres.
0
28-09-2011, ora 07:51
Demetra Cucueanu
Identitate neconfirmată
Demetra Cucueanu
Ai putea sa faci un masaj terapeutic, inclusiv presopunctura;
Face parte din medicina chinezeasca, se lucreaza pe meridiane energetice, trateaza holistic (intregul).
0
19-04-2012, ora 12:56
MirceaAndrei
Nu este medic/terapeut
MirceaAndrei
Buna zua,
Timp de 3 zile am fost plecat la tara de Pasti.
Din aceste 2 zile, cand mam trezit a 2 a zi aveam nasul infundat si cu o durere de cap si ma durea in jurul ochiului drept.
Va rog frumos sa ma ajutati am incercat si cu apa cu sare la picioare sa treaca raceala, am luat Paracetamol dar nimic.
Vreau sa ma sfatuiti va rog frumos inainte de a merge la medic.
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  •