durere cap stanga

17-01-2009
crot68
Nu este medic/terapeut
crot68
Cam de 2 ani am o durere aproape constanta de cap, jumatatea stanga a fetei cu tot cu ureche, si care cateodata creste in intensitate dar este mereu prezenta cu o tiuiala in ureche. Daca ating jumatatea stanga a fetei cu mana ma jeneaza atingerea pe piele. Tomografie-ok. Cateodata simt partea stanga a capului mai rece iar alteori mai calda..
Mi-e greu sa ma concentrez + tulburari de memorie.
E ok daca iau Advil - unul de afara pt migrene(gelule) una la 4 ore- dar nu pot sa le iau asa la infinit. Ce este mai ciudat e ca acum 6 ani mi-am revenit complet dar numai pt 4-5 zile dupa ce am facut o injectie (doza unica) pt gonococ( care nu mai iese la analiza). E posibil sa am chestia asta(gonococ) mai demult si sa nu apara la analize obisnuite si sa dea simptomele acestea? Ameliorare am simtit si la un tratament cu Sinerdol pe care l-am facut pt gat.
Daca are vre-o importanta:
Mai am o infectie prostatica de care nu pot sa scap de 10 ani cu e-coli(fac tratament cate 15-20 zile si revine cam de 2 ori pe an). Mai e cineva cu astfel de simptome ?
2 comentarii
0
01-02-2009, ora 15:34
sanduk88
Nu este medic/terapeut
sanduk88
Eu ma confrunt de 3 ani de zile cu niste dureri groaznice de cap doar pe partea dreapta, cu frecventa la 4-5 luni pana de ceva vreme.Acum e grav, la 2 zile am crize puternice de dureri.Incepe cu o luminita pe ochiul stang, fara dureri care palpaie si creste neincetat pana nu mai vad cu ochiul, apoi, dupa 20 min dispare, si incepe durererea efectiva.Creste in intensitatea continuu, aud tiuit, incepe de la frunte, trece pe sub ureche si pana la ceafa. E groaznica durerea.Nu ma pot concentra, ma doare ingrozitor cand imi misc ochii, cand ma misc; imi apare criza aceasta si cand dorm, si vad lumina de pe ochi. Nu stiu ce poate fi.
Tomograf ok, electroencefalograma ok, radiografii de sinusuri, controale oftalmologice fara probleme, controale neurologice ok.Doctorii imi spun ca se poate lipsa de calciu.Am facut tratament de calciu, criza e la fel.
Sper sa se termine odata, ca nu mai suport!
0
31-08-2009, ora 15:41
cireshica307
Nu este medic/terapeut
cireshica307
Buna. simptomele voastre multiple si de neinteles se aseamana cu ce am eu de vreo 8 luni. ca si voi am fost la nenumarati doctori care nu au fost in stare sa realizeze ce am. dak sunt simptome neurologice si rmn-ul sau ct-ul iese ok, nu inteleg de ce doctorii nu cauta cauza care ne afecteaza neurologic. eu pana la urma, dupa multi bani cheltuiti am descoperit ca sufar de boala lyme, de la intepatura de capusa. aceasta patrunde mai mereu in sistemul nervos, da dureri de cap, senzatia de arsuri, intepaturi, amorteli, tiuit in urechi, probleme cu vederea etc. incercati sa faceti analizele pt boala lyme, dar nu doar testul elisa care nu e bun de nimic, ci si western blotul cu toate benzile. nu-i lasati pe doctori sa va trimita la psihiatru. boala aceasta este serioasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.