durere acuta in tot abdomenul

12-11-2008
modiga
Nu este medic/terapeut
modiga
de doua saptamani sunt balonata si am dureri acute in partea stanga a abdomenului. am fost la urgente si mi s-a acut o perfuzie cu "buscopan" mi s-au facut analize de sange si urina si ecografie in ginecologie. rezultatul a fos ca am un chit ovarian stang si inestinul umflat.la cererea medicului de garda a doua zi am fost sa fac o ecografie abdominala sio vizita in chirurgie. ecografia abdominala a rezultat ok, toate organele interne fiind"in normal" iar chirurgul nu stia ce cautam la el, oricum privind ecografia a ajuns la concluzia ca e posibil sa fie o colica renala. mi-a dat un antibiotic si m-a trimis acasa.
durerea e din ce in ce mai acuta si acum am si diaree si ma doare spatele in dreptul plamanilor... va rog frumos dati-mi un sfat. am uitat nivelul de leucocite in sange e mare si am meteorism.
3 comentarii
0
13-11-2008, ora 07:48
alexionuzty
Nu este medic/terapeut
alexionuzty
daca nivelul leucocitelor e ridicat.este posibil sa ai o infectie urinara.si urmare ti-au dat antibiotic o sa te faci bine stai linistita.multa santate!
0
13-11-2008, ora 15:05
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
ia antibioticul şi stai liniştită.
0
14-11-2008, ora 15:15
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Nu stiu in ce masura s-a rezolvat problema ta, dar daca s-a pus diagnosticul de colica renala, ar fi bine sa te vada si un medic urolog; leucocitoza nu este caracteristica infectiilor urinare joase, ea apare in pielonefrita; ar fi bine sa te vada si un medic gastroenterolog; numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • De ce stomacul meu ramane plin atat de mult timp?
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Chist ovarian depistat întâmplător - ignorare, monitorizare sau tratament?
  • Chisturile ovariene - important de știut
  • Balonări supărătoare? Lista alimentelor indicate și contraindicate
  • Ce poate ascunde balonarea - afecțiuni cu balonare frecventă
  •