durere abdomonala ce cale sa urmez?

21-12-2009
deakianos
Nu este medic/terapeut
deakianos
de vreo 8 luni am avut o durere la anus iar de la o vreme adica cca o luna miau aparut si dureri abdominale.am fost la o clinica particulara la un medic internist si mi sa facut o colonoscopie din care a reiesit ca am o fisura anala cronica si mi sa extras un polip sigmoidal cu recomandarea de a face inca o colonoscopie dupa 5 ani.toate bune dar problema mea este ca nu miau disparut disconfortul abdominal care se manifesta cu usoara balonare si durere de abdomen joasa dar nu foarte puternica, ca si inainte de a avea scaun.amfost la un ecograf care mia zis ca am multe gaze in colon desi nu mincasem nimic de cu o seara anterioara nii nu bausem apa
ma apasa ceva si este foatre neplacut, gaze am dar doar pe cale anala sint puternice in intensitate dar nu foarte dese
durerea este suportabila si continua
as dori un sfat, unde sa apelez?
care ar fi medicul in masura sami dea un diagnostic?
ce analize sa fac?
vreau sa specific ca am pofta de mincare normal nu am greturi iar durerea este accentuta inainte de a merge la baiesi este simtita mai tare la palpare in partea inferioara
1 comentarii
0
22-12-2009, ora 18:12
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Mergeti la doctorul dv de familie. El va va indruma in directia cea mai potrivita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.