durere abdominala in partea dreapta

10-10-2009
laurati
Nu este medic/terapeut
laurati
in iunie 2008 am nascut, iar in ianuarie 2009 a inceput o durere abdominala in partea dreapta jos care ma deranjeaza mai ales in zilele in care fac efort deosebit sau cand ma aplec.avand copil mic e cam greu sa nu fac efort fizic (ridic copilul, car caruciorul pe scari.etc)am consultat mai multi medici si fiecare are alta parere: inceput de hernie inghinala sau apendicita subacuta.am facut si analize de sange si examen de urina toate fiind negative, iar probleme ginecologice nu sunt. va rog sa ma sfatuiti ce as putea face in continuare, ce fel de medici sa mai consult. mentionez ca alaptez si acuma si nu stiu ce tratament as putea urma in aceasta situatie.va multumesc
9 comentarii
0
11-10-2009, ora 00:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti la un medic homeopat. Homeopatia nu afecteaza negativ nici la dvoastra nici bebe si va poate ajuta la durerea cu pricina chiar daca nu i se stie cauza.
Este mult mai jos de ficat durerea ?
0
11-10-2009, ora 00:10
laurati
Nu este medic/terapeut
laurati
este mai jos de ficat, initial am crezut ca e de la ovar, dar nu e
0
11-10-2009, ora 00:28
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cine stie oare... nu conteaza prea mult in homeopatie. Acolo se trateaza dupa TOATE simptomele pe care le aveti si nu numai dupa unul singur, asa ca nu este relevant.
0
14-10-2009, ora 18:36
Dr. Francesco Bulca
Nu este medic/terapeut
Dr. Francesco Bulca
Ar fi bine sa consultati un medic chirurg cu experienta ! Daca doriti va stau la dispozitie.
0
15-10-2009, ora 00:16
laurati
Nu este medic/terapeut
laurati
va multumesc, dar din pacate sunt departe de dumneavoastra, locuiesc in Salonta, Bihor, am consultat chirurgi din oradea si probabil voi mai merge si la altii sa aud si alte pareri
0
04-03-2012, ora 15:59
MARIANA STEFAN
Nu este medic/terapeut
MARIANA STEFAN
BUNA ZIUA. De apropate o luna, cumnata mea acuza dureri foarte mari in partea stanga, vomita tot ce maninca, vomita si daca nu maninca, durerea e persistenta mereu, nu poate sta in nici o pozitie, a slabit foarte mult si e foarte umflata in abdomen si superior si inferior.. si e foarte tare..arata ca si cum ar fi gravida in luna 4-5...are probleme si cu scaunul iese foarte rar afara.i s-a facut un ecograf si acea investigatie cu bariu (nici nu a trecut bariu).si se pare ca la prima vedere ni s-a zis ca e tumoare...maine urmeaza sa-i faca tomograf.intrebarea mea este..e posibil sa aiba tumoare ?...si de la ce se face aceasta tumoare?...tinind cont ca ea are doar 27 ani. Va multumesc. Si astept urgent un rasp.-*


(*modificat de admin)
0
04-03-2012, ora 16:11
Dr. Francesco Bulca
Nu este medic/terapeut
Dr. Francesco Bulca
Dati-mi un telefon 0722623966 pt stabilirea unei consultatii.
0
16-09-2012, ora 21:22
mam2016
Nu este medic/terapeut
mam2016
Buna ziua,
Am un nodul pe abdomen in partea superioara dreapta. Pare ca este deasupra muschiului si este dureros la atingere. Se poate scoate? Este un varice sau lipom? -------*

(*modificat de admin)
0
17-09-2012, ora 07:07
Dr. Francesco Bulca
Nu este medic/terapeut
Dr. Francesco Bulca
Probabil ca este vb de un lipom. Se poate scoate. Dati-mi un tel la 0722623966 pt a stabili o consultatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •