durere a sanilor

23-01-2010
nicol21angel
Nu este medic/terapeut
nicol21angel
buna ziua.ma numesc nicoleta si am si eu o problema, de fapt mai multe, Am o durere la ambii sani mai ales sfarcurile cam de vreo doua zile nici nu pot sa ii ating nici un pic ca ma dor enorm chiar si fara sa ii ating ce as putea avea?A doua problema este ca am o durere in partea dreapta jos durerea este de cateva luni la inceput am crezut ca este apendicita dar am facut foarte multe analize si toti doctori mi-au dat rezultate diferite iar ultima oara mi s-a spus ca este o vena umflata sau rasucita si mi-au dat pastile pentru asta dar chiar dupa acest tratament continuu sa am aceste dureri uneori simt ca ceva sta sa explodeze acolo va rog ajutati-ma. Tot de cateva luni cand fac treaba mare ma doare foarte tare( nu sunt constipata )de fapt mai mult o usturime ca niste ace si din cand in cand pe toaleta dupa ce termin si ma sterg e sange pe hartie iar de doua zile ieri si azi am avut sange cred ca durerea pe care o am in partea dreapta jos ar putea avea legatura cu asta daca stie cineva ce ar putea fi va rog spuneti-mi ca la doctori m-am saturat sa ma duc si sa imi spuna tot felul de lucruri dar sa nu fie nimic din acestea.iar ultima problema e o durere in stanga sus eu am zis ca e inima si am fost la cardiolog dar acesta mi-a zis ca nu am nimic cu inima si ca e din cauza ca ma supar foarte repede.tin sa mentionez ca durere e tot de cateva luni si e aproape continuu si dispare sau e mai apasatoare daca imi schimb pozitia sau fac o miscare brusca ;sincer nu stiu ce sa mai fac sunt o fata careia ii place sa se bucure de viata si sunt foarte dinamica dar aceste dureri aproape ca nu ma mai lasa sa fac nimic va rog din suflet datimi un raspuns;va multumesc din suflet
2 comentarii
0
23-01-2010, ora 09:36
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Te pot ajuta, da-mi un id de messenger scriind un mesaj privat (da un clik pe id-ul meu ) si vorbim daca doresti.
0
29-12-2015, ora 16:12
Tatiana123456
Nu este medic/terapeut
Tatiana123456
Salut am si eu aceiasi problema, ajutatima va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: