stare de disconfort-durere surda in zona sternului care uneori se amplifica in durere acuta | Forumul Medical ROmedic

stare de disconfort-durere surda in zona sternului care uneori se amplifica in durere acuta

15-12-2013
cazanca
Nu este medic/terapeut
cazanca
De ceva vreme ma confrunt cu o stare de disconfort-durere surda in zona sternului care uneori se amplifica in durere acuta, care mai cedeaza la eliminarea aerului(ragait) Starea de disconfort -durere este aproape permanenta.si se accentueaza la stare emotionala (sufar de anxietate) Plamanii sunt OK inima si coloana la fel.Ragusesc foarte usor.am 60 ani si sant fumatoare! va multumesc anticipat si va doresc UN CRACIUN CU SANATATE!
6 comentarii
0
17-12-2013, ora 02:41
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Din datele pe care le oferiti dumneavoastra reiese ca pot fi mai multe cauze ale discomfortului de care vorbiti. Cel ma bun lucru ar fi sa continuati investigatiile, sa va faceti si un set de analize de laborator si se va ajunge la diagnostic si apoi la tratamentul cel mai potrivit.
dr Petre Muresan
0
17-12-2013, ora 07:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca ae cazul sa mergeti la gastrologie pentru investigatii
poate sa fie vorba de o eosfagita de reflux..
mai cu seama daca va stiti consumatoare de cafea, citrice, otet.s.a produse care irita faringele, esofagl si mucoasa gastrica
0
17-12-2013, ora 13:58
cazanca
Nu este medic/terapeut
cazanca
Domnule dr.Muresan
Am facut analizele de sange si in afara colesterolului (265) si trigliceridelor usor marite toate celelalte sant in parametrii normali. C

e investigatii sa mai fac? Plamani i OK.la fel coloana si inima. Va multumesc pentru promtitudine!

Domnule dr.F.Valeriu Va multumesc pentru sfat ! Am uitat sa mentionez ca simtomele respective le am de cativa ani iar investigatiile de care v-am vorbit le-am tot repetat/

Multa sanatate !
0
17-12-2013, ora 20:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu ati specificat daca ati facut investiagtiile la Gastrologie..
ce investigatii si rezultatul
ce regim alimentar aveti?
0
17-12-2013, ora 22:28
cazanca
Nu este medic/terapeut
cazanca
Investigatii gastrologice nu am facut.M-am referit la analize de sange. control plamani si coloana.Am sa merg la un medic internist. Va doresc sanatate si cu bucurie constat ca va pasa de oamenii suferinzi!
0
18-12-2013, ora 02:29
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Da, ne pasa foarte mult si de fiecare data cand credeti ca aveti nevoie de ajutorul nostru va rog nu ezitati sa ne cautati si sa ne intrebati si in masura in care ne sta in putinta facem tot ce se poate ca sa va ajutam. Cu stima si respect dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.