durere

25-04-2013
tare
Nu este medic/terapeut
tare
in urma cu un an am avut o cazatura puternica in urma caruia am ramas cu un hematom.Am afost la control deoarece zona se unflase si era dureroasa la atingere iar acolo mi s-a spus ca am un hematom chistic si nu este nici un tratament care sa ma scape de el. Mi s-a spus sa fac control peste 6 luni dar din lipsa de timp nu am mai fost la control dar acum iarasi zona este dureroasa si tot unflata si as vrea sa stiu daca este rau sa am acest hematom chistic sau ce efecte pot aparea pe viitor?
2 comentarii
0
26-04-2013, ora 09:35
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg tocmai elementele esentiale:
- localizarea anatomica precisa a problemei; este vorba despre aparat locomotor, despre torace, despre abdomen, despre cap sau gat?????
- sexul, varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv;
- antecedente traumatice, vasculare, metabolice, hematologice, reumatologic-inflamatorii etc.
Asteptam detalii relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
26-04-2013, ora 23:33
tare
Nu este medic/terapeut
tare
am 23 de ani, sex feminin, 63 kg, 1, 68 inaltime. Hematomul il am la un picior in zona musculara de pe fata externa a coapsei drepte, are 10/15 mm in grosimea muschiului vast lateral, profund pe femural avand o semnificatie de hematom transformat chistic.Corticala femurala nu este modificata local. Mentionez ca alte antecendente nu am avut pana in prezent. Va rog sa imi spuneti daca acest hematom poate avea efecte grave pe viitor
/
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.