durere in partea inf. stanga a abdomenului

19-12-2006
deathangel
Nu este medic/terapeut
deathangel
am o stare de disconfort in partea inf. stanga a abdomenului (in zona splinei) de cateva zile. ma doare daca apas in zona respectiva sau cand ma misc(ma aplec, ma intind, etc). la eco nu s-a vazut nimic in neregula la ficat, rinichi, etc.
6 comentarii
0
19-12-2006, ora 00:00
danafab
Nu este medic/terapeut
danafab
Intensitatea durerii variaza in raport cu respiratia? E strict localizata sau iradiaza? Incearca sa iti amintesti daca in urma cu cateva zile ai stat sau nu in curent
0
19-12-2006, ora 00:00
deathangel
Nu este medic/terapeut
deathangel
e localizata si nu variaza in raport cu respiratia. ca si intensitate nu se modifica. daca stau intins sau pe scaun (fara sa ma misc) nu mai simt nimic. nu imi amintesc daca am stat in curent.
0
19-12-2006, ora 00:00
danafab
Nu este medic/terapeut
danafab
Pai atunci cele mai simple variante ar fi doua: colonul (si aici ar trebui sa fii constipat) sau splina (in acest caz ti-ar trebui niste analize de sange)
0
19-12-2006, ora 00:00
deathangel
Nu este medic/terapeut
deathangel
constipat nu sunt, am chiar 2-3 scaune pe zi uneori iar splina nu vad ce ar avea.
0
19-12-2006, ora 00:00
deathangel
Nu este medic/terapeut
deathangel
constipat nu sunt, am chiar 2-3 scaune pe zi uneori iar splina nu vad ce ar avea. glicemia este intre 70-90.
0
19-12-2006, ora 00:00
deathangel
Nu este medic/terapeut
deathangel
constipat nu sunt, am chiar 2-3 scaune pe zi uneori iar splina nu vad ce ar avea. glicemia este intre 70-90.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •