durere, arsura, disconfort, in zona genitala masculina

01-04-2016
toto2000
Nu este medic/terapeut
toto2000
sunt barbat, am 40 de ani, iar cam cu 10 zile in urma, dupa ce am stat pe fotoliu la calculator(in fiecare zi aproape stateam jos mai mult timp la calculator, desi simteam un disconfort atunci cand stateam mult asezat...), atunci cand mam ridicat am simtit o durere mica, ca o arsura, in testicolul stang, care radia spre abdomen, sau spre anus, dar na persistat mult si ma lasat durerea, dar a revenit cand si cand initial dinspre testicolul stang mai mult, mai putin dinspre cel drept, radiind spre picioare, fese sau anus, dar dupa cateva zile durerea, arsura, a devenit din ce in ce mai prezenta si mai deranjanta, am facut o ecografie, pt ca sa vad ce este, initial am crezut ca e prostata, deoarece de ani buni ma cam duc de 1, 2 sau 3 ori la baie noaptea, si ziua ma duc de multe ori, dar toate cele sunt ok, prostata, vezica, rinichi, etc...mi sa spus ca e coloana, discopatie lombara, aici nu am prea inteles ce apasa pe nervul sciatic sau pe ceilalti nervi...si se inflameza...rezulta durere, arsura, disconfort...dar nu ma doare acum spatele sau coloana, in trecut insa am avut probleme cu coloana si mijlocul, am ramas un pic intepenit de vreo cateva ori...dar a trecut...
acum durerea, arsura, disconfortul sau restrans intre scrot si anus...
parca e un pic si tare si inflamata sau sensibila zona...
care sa fie cauza?ce sa mai fac, ce sa mai iau?
ma doare daca stau jos, daca stau mult in picioare sau daca merg mult...
ma mai linistesc cand stau intins in pat cu fata in jos, pe abdomen,
astept sfaturi si tratament.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.